با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

پامپئو: ترور سردار سلیمانی کاملأ قانونی بود!

درحالیکه دولت، پارلمان و ارتش عراق انجام حمله در خاک این کشور توسط تروریستهای آمریکایی را غیرقانونی و نقض حاکمیت این کشور خوانده‌اند، «مایک پامپئو» مدعی شد که حمله به سردار سلیمانی قانونی بود.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز حمله تروریستی ارتش این کشور به سردار سلیمانی و ابومهدی مهندس را قانونی خواند و گفت که عدم اقدام در برابر ایران خطرناک بود. 

در حالیکه نظامیان آمریکایی طی یک هفته گذشته چندین حمله به پایگاههای نیروهای حشد الشعبی در عراق انجام داده و سردار قاسم سلیمانی را در اقدامی، که تجاوز به حاکمیت ملی عراق بود، هدف ترور قرار دادند، پامپئو مدعی شده است که «به دنبال جنگ با ایران نیستیم اما اجازه نخواهیم داد زندگی شهروندان آمریکایی در خطر قرار بگیرد…»

وی در ادامه با تکرار ادعاهای مکرر مقامات آمریکایی مدعی شد که «قاسم سلیمانی مسئول جان تعداد زیادی درعراق بود..»

وزیر خارجه آمریکا همچنین از بیانیه وزارت خارجه فرانسه درباره ترور سردار سلیمانی انتقاد کرد. وی گفته، بیانیه فرانسویها در مسیر اشتباهی بود. 

«امیلی دی‌مونچالین» معاون وزیر خارجه فرانسه در امور اروپا در مصاحبه‌ای درباره ترور سردار سلیمانی گفته: «آنچه اتفاق افتاد همان چیزی بود که از آن می‌ترسیدیم. تنش بین ایران و آمریکا در حال افزایش است».

وزارت امور خارجه فرانسه همچنین اعلام کرده، پاریس در پشت صحنه، جهت تقویت ثبات در خاورمیانه پس از انجام حمله هوایی آمریکا و ترور سردار «قاسم سلیمانی»، تلاش خواهد کرد.

وزیر خارجه آمریکا همچنین تاکید کرد که خطر حملات سایبری ایران به آمریکا را تحت نظر داریم.

 وزیر خارجه آمریکا پیش از این در حساب توئیتری خود نوشته بود: «امروز با “یانگ جیه چی” از مقامات ارشد چین درباره تصمیم دونالد ترامپ برای حذف (سردار)قاسم سلیمانی در واکنش به تهدید جان آمریکایی‌ها صحبت کردم. من(در این گفت‌وگو) بر تعهدمان به تنش زدایی تاکید کردم.» 

انتهای پیام/

آگهی