با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

ترامپ عراقی‌ها را به اقدام علیه ایران فراخواند

رئیس‌جمهور آمریکا با انتشار پیامی توئیتری از مردم عراق خواست علیه ایران اقدام کنند.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه طی پیامی توئیتری از مردم عراق خواست علیه ایران وارد عمل شوند.

ترامپ که سفارت کشورش در بغداد امروز در محاصره صدها تن از شهروندان عراقی معترض به حمله نیروهای آمریکایی به پایگاه‌های حشد شعبی بود، در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر نوشت: «خطاب به میلیون‌ها عراقی که خواستار آزادی هستند و نمی‌خواهند که تحت سیطره و کنترل ایران باشند، اکنون وقت شماست!»

رئیس‌جمهور آمریکا ساعاتی قبل در پیامی توئیتری، ایران را مسئول حمله به سفارت آمریکا در بغداد معرفی کرده بود.

شامگاه یکشنبه هشتم دی، مواضع «گردان‌های حزب‌الله» عراق وابسته به حشد شعبی در شهر مرزی القائم استان الانبار (غرب عراق) هدف حملات هوایی آمریکا قرار گرفت که به شهید و زخمی شدن ده‌ها نفر از نیروهای مردمی منجر شد.

 «جواد کاظم الربیعاوی» مدیر دفتر عملیات مشترک حشد شعبی در بیانیه‌ای اعلام کرد: در نتیجه تجاوز جنایتکارانه به مواضع تیپ‌های 45 و 46 وابسته به حشد شعبی در شهر القائم در استان الانبار شمار شهدا و مجروحان به 27 شهید و بیش از 50 مجروح افزایش یافته است.

تجمع معترضان عراقی در برابر سفارت آمریکا در بغداد پس از تشییع شهدای این حملات برگزار شد و معترضان چادرهای تحصن را در برابر این مکان به‌پا کرده‌اند.

معترضان عراقی شعارهایی بر ضد آمریکایی‌ها و لزوم اخراج آنها سر دادند، در پلاکاردی نوشته شده است: عراق دیگر برای آمریکا و مزدورانش امن نیست.

شهروندان خشمگین همچنین پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی را به آتش کشیدند.

انتهای پیام/

  هم صداو سیمای ما از رفتن ترامپ ناراحت است،هم منافقین،هم سلطنت طلبها، هم کمونیستها
آگهی
آگهی