با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

پزشکیان: اگر مردم خدمت ما را دیدند می‌مانیم و اگر ندیدند نخواهیم ماند

اصلاحات نیوز _ مسعود پزشکیان در گفت و گو خود مطرح کرد ؛ در چنین وضعیتی نباید شعار داد. لازم است همه با شفافیت و صداقت وارد میدان شده و برای عبور از بحران، آستین بالا بزنیم.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ مسعود پزشکیان نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با اصلاحات نیوز گفت :

مشکلات اصلی ما در سال ۹۸ همان انسجام، وحدت داخلی و اعتماد ملی است و اگر به همین شکل ادامه دهیم اوضاع بدتر خواهد شد مگر اینکه در خودمان، رفتارمان و نگاهمان تغییر ایجاد شود .تنها راه برون‌رفت از وضعیت کنونی این است که در داخل انسجام و وحدتمان را حفظ کنیم.

او ادامه داد: اگر انسجام و وحدت داخلی را برهم بزنیم، حرف حق بزنیم یا باطل فرقی نمی‌کند، ما نخواهیم ماند. بنابراین باید ابتدا انسجام وحدت در داخل داشته باشیم. مردم بپذیرند که ما می‌خواهیم به آن‌ها خدمت کنیم و خدمت گذار آن‌هاییم.
این نماینده مجلس تأکید کرد: اگر مردم خدمت ما را دیدند می‌مانیم و اگر ندیدند نخواهیم ماند.

پزشکیان با اشاره به وجود بحران‌ها، گفت: چنانچه مردم بپذیرند که ما برای آن‌ها می‌خواهیم خدمت کنیم این بحران‌ها را به‌راحتی می‌توانیم پشت سر بگذاریم و از آن‌ها عبور کنیم اما اگر مردم نپذیرند کوچک‌ترین بحران‌ها تبدیل به بحران‌های بزرگ می‌شود.

این نماینده مجلس، ادامه داد: ما باید متوجه شویم که مشکل ما در انسجام داخلی است. بحران‌های اقتصادی وجود دارد و وجود خواهد داشت و با توجه به موضع‌گیری‌هایی که ما داریم به‌سادگی هم قابل‌حل نیست.

پزشکیان در پاسخ به اینکه برای انسجام داخلی نیاز به گشایش نیست؟ گفت: گشایش در انسجام است نه در اقتصاد و سیاست.

او در خصوص مهم‌ترین مشکلاتی که در سال ۹۸ با آن مواجه خواهیم بود، تأکید کرد: مشکلات اصلی ما در سال ۹۸ همان انسجام، وحدت داخلی و اعتماد ملی است و اگر به همین شکل ادامه دهیم اوضاع بدتر خواهد شد مگر اینکه در خودمان، رفتارمان و نگاهمان تغییر ایجاد شود.

نایب رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه همه ما با تمام وجود به جمهوری اسلامی معتقد و مطیع اوامر رهبری هستیم گفت: درحالیکه خود رهبری بارها بر لزوم طرح نظرات کارشناسی تاکید کرده اند، عده ای قبل از معظم له نظرخوانی کرده و برداشت های خود را به دیگران تحمیل می کنند.

مسعود پزشکیان با تاکید مجدد بر اینکه اگر رهبری در خصوص موضوعی دستور بدهند، اطاعت از آن بر همه واجب است گفت: وقتی ایشان موضوعی را برای اعلام نظر به مجلس ارسال کرده اند، نمایندگان حق دارند در فضای آزاد نظرات خود را بیان نمایند.

این نماینده مجلس در ادامه گفت: پیامبر (ص) هم در صدر اسلام بارها در خصوص مسایل حساس مشاوره کرد و حتی وقتی نظرش چیز دیگری بود، نظر جمع را پذیرفت

پزشکیان ادامه داد: حتی در جنگ احد هم وقتی آن فاجعه پدید آمد، آیه آمد که بازهم باید با مشورت کنی و در تصمیم گیری به خدا توکل نمایی.

پزشکیان که از مدافعان موضوع شفافیت مالی است در توضیح لوایح یاد شده گفت: شفایت مالی یعنی اینکه تمام اطلاعات اقتصادی بنده ثبت و به روز بوده و معلوم شود چقدر درآمد دارم، چقدر دارایی دارم، اموالم را از کجا آورده و کجا هزینه می کنم؛ کجای این موضوع اشکال دارد؟!

وی با اشاره به فسادهای گسترده مالی و اقتصادی در کشور که همه روزه بخش مهمی از کشور و مردم را گرفتار می کند اظهار داشت: اگر شفافیت مالی در کشور حاکم باشد، هیچکس توان اختلاس، دزدی، رشوه خواری، قاچاق، فرار مالیاتی، رانت و غیره را نخواهد داشت.

پزشکیان با بیان اینکه شفافیت مالی یعنی آمار و اطلاعات بانکی و سیستم مالی همه به صورت آنلاین در اختیار سیستم باشد گفت: ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از پول مردم از سوی موسسات مالی گرفته شده و معلوم نیست چه بلایی سر آن آورده اند و مسببان آن هم بدون اینکه پاسخگو باشند آزادانه می گردند!
نایب رئیس مجلس لوایح شفافیت مالی را “استانداردسازی سیستم مالی ایران” خواند و گفت: با این شرایط حتی سوریه و عراق و افغانستان هم وارد معاملات اقتصادی با ایران نمی شوند!

پزشکیان ضمن رد هرگونه احتمال مذاکره با امریکا در شرایط کنونی گفت: اتفاقا مذاکره در وضعیتی که ترامپ با ادبیاتی زشت و سخیف هر روز درحال تهدید است هرگز به مصلحت نیست و جمهوری اسلامی ایران نیز زیر بار چنین مذاکراتی نمی رود.

وی تنها راه مقابله با تحریم های سنگین امریکا را کنار گذاشتن اختلافات و ایجاد وحدت خواند و گفت: تمام رده های نظام وظیفه دارند در چنین وضعیتی، از محرومان و حتی طبقه متوسط به خوبی حفاظت کنند تا فشاری برای آنها وارد نشود در غیر اینصورت، امریکا به هدف خود خواهد رسید.

نایب رئیس مجلس در انتها با اشاره به اینکه اگر محرومان اعتراض کنند، کل سیستم به مشکل می خورد و نمی توان مقابلشان ایستاد تصریح کرد: در چنین وضعیتی نباید شعار داد. لازم است همه با شفافیت و صداقت وارد میدان شده و برای عبور از بحران، آستین بالا بزنیم.

/ انتهای پیام

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی