با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

استراماچونی از اودینزه پیشنهاد داشت / او در ایران بیشتر از یک سرمربی است

خبرنگار ایتالیایی تایید کرد آندره آ استراماچونی از باشگاه اودینزه پیشنهاد داشت اما به خاطر باشگاه استقلال دوباره به ایران برمی‌گردد.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ آندره آ استراماچونی، سرمربی ایتالیایی استقلال تهران بعد از جدایی مارک ویلموتس، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، به مهم‌ترین موضوعی تبدیل شده که در محافل فوتبالی از او یاد می‌شود. این سرمربی پس از 6 ماه حضور در ایران، به دلیل روش پرداخت حقوقش از سوی باشگاه استقلال به صورت یکطرفه قرارداد خودش و دستیارانش را نزدیک به دو هفته پیش فسخ کرد تا ایران را به مقصد زادگاهش ترک کند.

سرمربی اهل سن جیووانی با گذشت روزهای پرتلاطم در نهایت روز گذشته موفق به دریافت معوقات قراردادش شد و مشکلی برای بازگشت به ایران ندارد. استراماچونی همانطور که در ایران هوادارانش مقابل وزارت ورزش و باشگاه استقلال تجمع کرده بودند بین رسانه‌های ایتالیایی هم مورد توجه ویژه‌ای قرار گرفته بود.

پایگاه خبری “توتومرکاتووب” یکی از رسانه‌هایی است که طی روزهای گذشته پیگیر واکنش‌ها و اخبار پیرامون باشگاه استقلال و فسخ قرارداد استراماچونی شده بود. به همین دلیل با آلسیو آلایمو، خبرنگار “توتومرکاتووب”، فعال رسانه‌ای در رادیوTMW، اسپورت ایتالیا و رادیو بیانکونری درباره آخرین وضعیت سرمربی ایتالیایی و بازگشت او به ایران گفتگو کردیم که در ادامه می‌خوانید:

– ابتدا می‌خواهم در مورد کل داستان از شما بپرسم، فکر می‌کردید آندره استراماچونی ایران را اینچنین ترک کند؟

به همراه “توتومرکاتووب” ما استرا را به عنوان یک مربی ایتالیایی که در خارج از کشور کار می‌کرد، دنبال کردیم و همه دشواری‌هایی که وی از ابتدای این تجربه جدید در ایران داشت را می‌دانستیم.

– به نظر می‌رسد که در ایتالیا به پولشویی بسیار حساس هستند و آن را مجازات می‌کنند به گونه ای که استراماچونی از این ماجرا واهمه داشته و چنین وضعیتی رابرای او به ارمغان آورده است. ظاهرا، او حتی نمی توانست چکی استقلال برای او نوشت را دریافت کند. آیا چیزی در مورد این موضوع وجود دارد که بتوانید با ما در میان بگذارید؟

بله، دقیقا همینطور است. قوانین ایتالیا بسیار سختگیرانه است و مطمئناً آقای استراماچونی به عنوان یک مربی حرفه ای سطح بالا باید آن را رعایت کند.

– به نظرت تحریم‌های ایالات متحده آمریکا علیه ایران چه تاثیری در کل وضعیت داشته است؟

در واقع همه چیز از تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران شروع می‌شود و این تأثیر زیادی را روی وضعیت می‌گذارد. آنچه ما در ایتالیا متوجه شده‌ایم این بود که یک روش قانونی برای پرداخت وجود داشت اما مدیریت گذشته استقلال آن را نادیده گرفته است و و به همین دلیل است که وکلای استراماچونی موظف شدند یک طرفه قرارداد را فسخ کنند.

– واکنش‌ها در ایتالیا به فسخ قرارداد استراماچونی چه بود؟

بیشتر فوتبالدوستان ایتالیایی به خصوص طرفداران اینتر استراماچونی را همچنان دنبال می‌کنند و موضوعی که بیشتر از همه قابل توجه بوده واکنش و تجمع هواداران استقلال در محل این باشگاه بود. این نشان می‌دهد که او برای طرفداران استقلال بیش از یک سرمربی است و خیلی‌ها به او علاقه دارند.

– شایعاتی مبنی بر پیوستن او به باشگاه اودینزه وجود داشت. آیا این پیشنهاد صحت داشت؟

بله درست است اما استرا این پیشنهاد را انکار کرد زیرا او می‌خواهد تنها، مربی استقلال باشد.

– حالا او باید به ایران برگردد. به نظرت در بازگشت موفق خواهد بود یا چالش‌های زیادی خواهد داشت؟

آخرین اخباری که ما داریم این است که پول بدون مشکل واریز شده و او به ایران برمی‌گردد. امیدوارم که موفق باشد. اینکه با چالش مواجه خواهد بود یا نه به شیوه برخورد او در ادامه رابطه مستقیم خواهد داشت.

آگهی