با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

روحانی کوالالامپور را به مقصد توکیو ترک کرد

رییس جمهوری اسلامی ایران در پایان سفر سه روزه خود به مالزی که بنا به دعوت نخست وزیر این کشور و به منظور شرکت در اجلاس سران کوآلالامپور ۲۰۱۹ انجام شد، در پاسخ به دعوت رسمی نخست وزیر ژاپن از کوالالامپور عازم توکیو شد.

به گزارش بامداد جمعه پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،  حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در مدت اقامت در مالزی، علاوه بر حضور و سخنرانی در جمع سران و شرکت کنندگان اجلاس سران کوالالامپور، طی سخنرانی در میزگرد “اولویت های توسعه و چالشهای جهان اسلام” سیاست‌ها و راهبردهای منطقه‌ای و بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران را برای سران و شخصیت‌های شرکت کننده از جهان اسلام در این نشست تشریح و پیشنهاداتی برای توسعه و پیشرفت جهان اسلام و همچنین مقابله با چالش‌های پیش روی مسلمانان ارائه کرد.

روحانی همچنین در حاشیه این اجلاس در دیدارهای جداگانه‌ای با ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی و سلطان عبدالله پادشاه این کشور، رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه و شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر درخصوص مسائل مورد علاقه دوجانبه، منطقه‌ای و بین المللی گفت و گو و تبادل نظر کرد.

رییس‌جمهوری در نخستین روز سفر به کوالالامپور با ایرانیان مقیم مالزی دیدار و در جمع آنان سخنرانی کرد. در این دیدار نمایندگان اساتید دانشگاهی، دانشجویان و بازرگانان به بیان مشکلات خود در این کشور پرداخته و خواستار رفع این مشکلات با کمک رییس‌جمهوری شدند.

آگهی