با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

میرزایی: پیگیر بازداشتی‌های حوادث اخیر خواهیم بود/ آرامش نسبی در کشور برقرار است

یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی معتقد است مسئولان در شرایط فعلی و خاص کشور نباید اظهار نظرهایی داشته باشند که به التهابات دامن بزند.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ جلال میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا درباره صحبت‌های احمد خاتمی عضو مجلس خبرگان رهبری مبنی بر اینکه کمیسیون سیاسی اجتماعی و فرهنگی مصوبه‌ای را تصویب کرده است مبنی بر این که «مسئولان از این پس اجازه فعالیت شبکه‌‌های مجازی خارج ایران راا ندهند» گفت: البته آقای خاتمی پس از چندین ساعت اعلام کرد که در حد توصیه این مطالب را بیان کرده و قصدش از این حرف قانونگذاری نبوده است.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: انتظار این است که افراد و شخصیت‌ها همچون سید احمد خاتمی به گونه ی صحبت نکنند که در جامعه التهاب ایجاد شود که بعداً مجبور شوند آن را تصحیح کنند.

وی خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی باید بسیاری از افراد که جایگاه و مسئولیت دارند در بیان مسائل دقت کنند.

این عضو فراکسیون امید ادامه داد: بیان کردن برخی از مسائل در شرایط فعلی باعث التهاب و واکنش منفی می‌شود.

وی با بیان این‌که تصمیم‌گیری درباره برخی از کارها باید به کارشناسان واگذار شود، گفت: مقصود آقای خاتمی بسیار تخصصی است و باید اجازه داد شورای امنیت کشور با کارشناسان در این زمینه تصمیم بگیرند.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که این روزها شاهد هستیم برخی از رفتارها از سوی نهادها و سازمان‌ها به گونه‌ای اتخاذ می‌شود که گویی مجلس از حیز انتفاع افتاده است،گفت: آقای خاتمی و یا هر فرد دیگری از این کمیسیون مجلس خبرگان می‌توانستند از مجلس بخواهند که در این زمینه چاره‌اندیشی کند.

وی ادامه داد: نیروهای اجتماعی تشکل‌ها، گروه‌ها و افراد می‌توانند مطالباتشان را در مجلس مطرح ‌کنند و کارشناسان در آنجا با توجه به نیازهای جامعه تصمیم گیری می‌کنند.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اینکه بیاییم بگوییم در کمیسیونی موضوعی را مصوب کردیم در شرایط فعلی جز اینکه التهاب ایجاد کند کار دیگری انجام نداده‌ایم.

وی درخصوص اتصال شبکه اینترنت گفت: امنیت نسبی در کشور برقرار است و التهابی دیگر نیست و با توجه به تاثیر اینترنت در زندگی مردم و کسب و کارشان انتظار این است شورای تامین کشور هر چه زودتر اقدامات لازم را انجام دهد.

میرزایی در خصوص اتصال اینترنت در استان ایلام بیان کرد: ایلام یکی از امن‌ترین استان‌های کشور بود و درگیری خاصی نداشت. خوشبختانه مردم حوزه انتخابیه ما رفتار کاملاً مدنی را از خود نشان دادند.

وی افزود: همان روزهای اول یک اعتراض مسالمت‌آمیز شکل گرفت و خوشبختانه مسئله خاصی صورت نگرفت بنابراین انتظارمان از شورای تامین این است که هرچه زودتر اینترنت استان ایلام را وصل کند.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا فراکسیون امید در خصوص رسیدگی به پرونده افراد بازداشتی در اعتراضات اخیر ورود خواهد کرد یا خیر؟ گفت: با توجه به اینکه تعطیلات این هفته مجلس لغو شده و نمایندگان در مجلس حضور پیدا خواهند کرد، گزارشی در مورد آنچه که اتفاق افتاده به مجلس خواهد رسید.

وی تاکید کرد: ابعاد مسئله و اینکه دامنه‌ای موارد چه بوده و مسئولان چه اقداماتی در پیش گرفته‌اند را بررسی خواهیم کرد و بسیاری از موارد را مورد رسیدگی قرار خواهیم داد.

  قابل توجه مانکن ها!
آگهی
آگهی