با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

تاجزاده: اعتراض مدنی و مسالمت‌آمیز حق مردم ایران است

سیدمصطفی تاجزاده از فعالین سیاسی مطرح اصلاح طلب ایران در واکنش به برخی اعتراضات در شهرهای مختلف این کشور نسبت به افزایش قیمت بنزین گفت که اعتراض مدنی و مسالمت‌آمیز حق مردم است.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ سیدمصطفی تاجزاده از فعالین سیاسی مطرح اصلاح طلب ایران در واکنش به برخی اعتراضات در شهرهای مختلف این کشور درپی افزایش قیمت بنزین در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: “اعتراض‬⁩ مدنی و مسالمت‌آمیز مردم علیه تصمیمات قانونی ارکان حکومت، چه رسد به تصمیمات غیرقانونی آنها، ⁧‫حق مردم‬⁩ است”.

تاجزاده در توئیت خود در این باره آورده است: “اعتراض‬⁩ مدنی و مسالمت‌آمیز مردم علیه تصمیمات قانونی ارکان حکومت، چه رسد به تصمیمات غیرقانونی آنها، ⁧‫حق مردم‬⁩ است. بلوغ جامعه در پرهیز از توسل به خشونت و آسیب‌نزدن به اموال عمومی و مشروعیت حکومت به شنیدن سخن معترضان و رسیدن به تفاهم با آنان و نه سرکوب آنهاست”.

گفتنی است مردم شهرهای مختلف ایران از دیشب تاکنون نسبت به افزایش قیمت بنزین واکنش نشان داده و امروز نیز با خاموش کردن خودروهای خود در خیابان‌ها اعتراض خود به این مصوبه سران سه قوه کشورشان ابراز داشتند.

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران پنجشنبه شب گذشته با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد که قیمت بنزین از جمعه 24 آبان افزایش یافته و با سهمیه‌بندی ارائه خواهد شد. بر این اساس قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای هر لیتر 1500 تومان، قیمت بنزین معمولی غیر سهمیه‌ای هر لیتر 3000 تومان و قیمت بنزین سوپر هر لیتر 3500 تومان اعلام شده است. هر خودرو ماهانه 60 لیتر بنزین سهمیه دارد.

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران درباره اقدام اخیر دولت در افزایش نرخ بنزین که از بامداد 15 نوامبر (24 آبان) اجرایی شده، اعلام کرده است: “از 4 سال پیش تاکنون دولت برای تغییر نرخ بنزین اقدامی نکرده است. دولت مدت‌ها به دنبال آن بود تا از طریقی بتواند از اقشار ضعیف کشور که بواسطه شرایط اقتصادی در فشار هستند، حمایت و به آنها کمک کند، اما به دلیل کمبود منابع درآمدی و بودجه توان اجرای آن وجود نداشت”.

دولت ایران اعلام کرده است که درآمد حاصل از افزایش بنزین به حساب 18 میلیون سرپرست خانوار در قالب یارانه واریز می شود.

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی