با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

بیات :در حال حاضر کارگران ساختمانی به سبب رکود حاکم بر فعالیت های ساخت و ساز در مملکت با کسادی بازار کار مواجه هستند

به گزارش اصلاحات نیوز؛ فتح الله بیات در گفت و گو مطرح کرد: کارگران ساختمانی بخش اعظمی از کارگران فصلی کشورا تشکیل می دهند، متاسفانه رکود حاکم بر بازار مسکن ضریب نرخ بیکاری را در جامعه روز افزون کرده است.

وی اظهارداشت: متاسفانه برخی از کارگران فصلی در ایام زمستان و نیمی از پائیز و بهار برای امرار معاش به دستفروشی و مشاغل کاذب روی می آورند که این امر هزینه های زیادی را به جامعه و چرخه اقتصادی وارد می کند.

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی گفت: فصل تابستان به دلیل شرایط مناسب آب و هوایی زمان مناسبی برای فعالیت های عمرانی و ساخت و ساز در کشور است.

وی در ادامه با اعلام اینکه بخشی از کار فصلی مربوط به بخش کشاورزی است، افزود: کشاورزان بعد از برداشت محصولات خود در فصل تابستان به دنبال کسب درآمد جدید از سطح روستاها و شهرهای کوچک به سمت شهرهای بزرگ مهاجرت می کنندکه این مهاجرت ها علاوه بر ایجاد مشکلات و افزایش هزینه ها در شهرهای بزرگ منجر به کسادی بازار کار کارگران فصلی نیز می شود.

بیات در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: مشکل کارگران فصلی چند وجهی و دارای تبعات اقتصادی و آسیب های جدی در سطح جامعه است که صدمات فراوانی را به قشر کارگر، بازار کار و اشتغال کشور وارد می سازد.

وی در پایان افزود: حوادث ناشی از کار، نبود بیمه، درآمد مناسب، نظارت بازرس درباره امنیت کاری و غیره از دیگر چالش های جدی این دسته از کارگران در مملکت است.

/ انتهای پیام

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی