با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

هاشم زایی: رئیس مجلس لوایح پالرمو و CFT را به عنوان قانون مصوب برای اجرا ابلاغ کند

اصلاحات نیوز؛ یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعلل مجمع تشخیص مصلحت در تصمیم‌گیری در مورد لوایح پالرمو و CFT گفت: رئیس مجلس این لوایح را به عنوان قانون مصوب مجلس برای اجرا ابلاغ کند.

عبدالرضا هاشم‌زایی در گفت وگو با «فام نیوز» با تاکید بر ضرورت پیوستن ایران به FATF، گفت: طبق آیین نامه داخلی مجلس، شورای نگهبان ده روز برای اظهار نظر راجع به مصوبات مجلس وقت دارد که این وقت، ده روز دیگر هم قابل تمدید است و در مورد اظهار نظر مجمع تاکید شده است که مجمع تشخیص مصلحت «باید» اظهار نظر کند و از نظر روح قانون اگر ما موضوع را بررسی کنیم باید بگویم که مجمع در مورد اظهارنظر در رابطه با پالرمو و CFT تخلف قانونی انجام داده است.

این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: چرا ما باید به دست دیگران بهانه بدهیم؟ در دنیا دو یا سه کشور هستند که عضو FATF نیستند و من اعتقادم بر این است که اگر در این مدت مجمع اظهارنظر هم نمی کرد باید رئیس مجلس به عنوان قانون مصوب این لوایح را ابلاغ می‌کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: گویا در داخل مجمع هم یکپارچگی نیست، عده ای نسبت به این لوایح موافق و عده‌ای مخالف هستند، فضای مجمع هر فضایی که باشد باید آقایان هرچه سریعتر اظهارنظر کنند و نظر مجلس را تایید کنند.
وی تاکید کرد: آقایانی که در بیرون مجلس، شورای نگهبان و مجمع تشخیص سنگ حل معیشت مردم را به سینه می زنند باید بدانند که اگر ما به FATF نپیوندیم نمی‌توانیم حتی پول نفت و صادرات را وارد کنیم.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی گفت: شاید برخی بگویند می‌شود تحریم را دور زد اما آیا فکر کرده‌ایم که خود این دورزدن‌ها چقدر هزینه دارد، من مدیر عامل شرکت ملی مس بودم و گاهی اوقات مجبور بودیم برخی قطعات را برای دور زدن تحریم‌ها چند برابر قیمت بخریم .

هاشم زایی خاطر نشان کرد: مجمع هم باید هرچه سریعتر اظهار نظر کند و این لوایح را تصویب کند.

/فام نیوز

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی