با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

میرزا اسکندری: مشکل کمبود ازدواج با پیشنهاد مضحک چندهمسری حل نمی شود

کارشناس علوم اجتماعی _ عده ای با طرح پیشنهاد چندهمسری درصدد حل مشکل کمبود ازدواج هستند غافل از اینکه این مباحث فقط مشکلات را بیشتر می کند.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ طیبه میرزا اسکندی در مصاحبه گفت: عده ای با طرح پیشنهاد چندهمسری درصدد حل مشکل کمبود ازدواج هستند غافل از اینکه این مباحث فقط مشکلات را بیشتر می کند.

میرزا اسکندری بیان داشت: با وجود اینکه عوامل و تنگناهای اقتصادی همچون بیکاری و هزینه بالای مسکن تاثیر زیادی بر روند کاهش ازدواج جوانان گذاشته اما بیشتر از آن، عوامل فرهنگی اثرگذارند.

این کارشناس فرهنگی و اجتماعی تأکید کرد: خانواده ها باید مسئولیت پذیری و پذیرفتن نقش های پیچیده تر در زندگی را به فرزندان خود بیاموزند چراکه متاسفانه امروزه این فرآیند در حوزه تربیتی با نقص جدی مواجه شده است.

وی با تأکید بر اینکه رسانه ها و حاکمیت باید در این حوزه به صورت حساب شده و نه شعاری تلاش کنند افزود: رسانه ها و خانواده ها باید کمک کنند تا ازدواج را از این حالت فانتزی امروز و پر هزینه و بدون پایداری خارج کنند.

میرزا اسکندری درخصوص مطرح شدن پیشنهاداتی مبنی بر اینکه چندهمسری خیانت نیست بلکه مسئولیت پذیری است اظهار داشت: خوشبختانه ازدواج هنوز در جامعه ما قداست دارد اما مطرح کردن چنین مسائلی در جامعه ما جایگاهی ندارد.

اسکندری در پایان افزود: عده ای با طرح اینگونه مسائل می خواهند مشکل کمبود ازدواج را حل کنند غافل از اینکه این مباحث فقط مشکلات را بیشتر می کنند و یک پارادوکس مضحک هستند.

/ انتهای پیام

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی