با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

پاسخ محمدرضا جلایی پور به کرباسچی درباره نحوه بستن لیست انتخاباتی

به گزارش اصلاحات نیوز، محمدرضا جلایی پور در پاسخ کرباسچی طی یک جوابیه گفت:

جناب‌ آقای کرباسچی، آنچه شما شکل‌گرایی و مناسک‌گرایی می‌خوانید نامش «دموکراسی» و «شفافیت» است. اصلاح‌طلبان اگر نهادهای خودشان را شفاف و دموکراتیک نکنند، صداقت و جدیت‌شان در شفاف و دموکراتیک کردن نهادهای حکمرانی هم باور نخواهد شد.

دموکراسی بیراهه نیست و در کنار عدالت، دال مرکزیِ اصلاح‌طلبی است. بگذریم از این‌که تجربه‌ی ده‌هاساله‌ی احزاب و جریان‌های سیاسی دموکراتیک در جهان نشان داده است که کاراترین راه انتخاب نامزدهای یک حزب/جبهه‌ی سیاسی همین مشارکت شفاف و دموکراتیک همهٔ اعضای آن جریان است.

اندک‌سالاری، چه در حکومت و چه در جریان‌های سیاسی، نه به توسعهٔ عادلانه و پایدار و متوازن و دموکراتیک می‌انجامد و نه از قضا چندان کارا است. حتی اقتدارگرایان و رهبران نظامی و حکومت‌های پادشاهی و اندک‌سالار هم شعار کارایی می‌دهند. فرق اصلاح‌طلبان با آن‌ها این است که توسعه‌ای را می‌خواهند که با دموکراسی و عدالت جمع شود. هسته‌ی دموکراسی هم «نمایندگی» و «مشارکت» است و هر دو مستلزم استفاده از نوعی رای‌سنجی مقدماتی‌است که با مشارکت معنادار اعضای یک‌جریان به برآمدن نامزدهایی بیانجامد که آن‌ها را بهتر نمایندگی کنند.

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی