با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

امیرحسین تبیانیان در گفت و گویی مطرح کرد: در حال حاضر هم نفت خام و هم مشتقات نفتی مثل بنزین و گازوئیل در رینگ صادراتی بورس عرضه می شود/ فروش نفت ایران در بورس انرژی تنها مسیر فروش نیست بلکه یکی از مسیرهای بازاریابی و عرضه در کنار سایر روش هاست

به گزارش اصلاحات نیوز؛ امیرحسین تبیانیان در گفت و گو با خبرنگار گفت: بطورکلی از ابزارهای مختلفی برای فروش نفت خام حتی در شرایط تحریم فعلی در حال استفاده است.

وی همچنین اظهارداشت: بازاریابی و فروش نفت خام از طریق بورس انرژی ایران از جمله روش های که از سال ۱۳۹۷ در کشور آغاز شده است.

نماینده شرکت ملی نفت ایران در بورس انرژی گفت: در حال حاضر هم نفت خام و هم مشتقات نفتی مثل بنزین و گازوئیل در رینگ صادراتی بورس عرضه می شود.

وی در ادامه افزود: فروش نفت ایران در بورس انرژی تنها مسیر فروش نیست بلکه یکی از مسیرهای بازاریابی و عرضه در کنار سایر روش هاست.

تبیانیان تصریح کرد: شرکت ملی نفت ایران مانند گذشته بطور مستقیم نفت کشور را روی ریل صادرات قرار می دهد.

وی گفت: قیمت ها در روش های مختلف فروش ثبت و در حال حاضر نفت ایران با یک قیمت مشخصی بازاریابی و صادر می شود.

نماینده شرکت ملی نفت ایران در بورس انرژی افزود: اصل وظیفه شرکت ملی نفت اینکه نفت (ثروت ملی) را به بهترین قیمت بازار یابی و به فروش برساند حتی یک سنت ارزان فروشی یا کم فروشی این ثروت ملی به نوعی ضرر به منافع مردم و کشور است.

وی با اشاره به اینکه نفت خام ایران به تناسب مقاصد مختلف قیمت های مختلفی دارد، اظهارداشت: این قیمت ها برای نفت خام ایران ثبت و همان مبنای برای قیمت گذاری حتی در داخل بورس انرژی مورد استفاده قرار می گیرد.

تبیانیان تصریح کرد: هم اکنون جذابیت قیمتی در بورس انرژی نسبت به سایر مسیرها به دلائل مختلف بیشتر است چون همه به دنبال این هستندکه بورس انرژی یک مسیر جدیدی باشد و رشد و نمو پیدا کند.

وی گفت: تاکنون تقاضای در بورس انرژی با هر قیمت و شرایطی وجود نداشته که منجر به معامله نشده باشد بلکه تمامی تقاضاها به هر نحوی منجر به معامله شده است.

نماینده شرکت ملی نفت ایران در بورس انرژی افزود: بطورکلی از سال ۹۷ تاکنون در مجموع ۳۴ مرتبه نفت خام و میعانات گازی در بورس انرژی عرضه شده است.

وی اظهارداشت: حجم عرضه نیز در هر بار متفاوت و طبق معمول بین یک تا دو میلیون بشکه بوده است.

تبیانیان در پایان تصریح کرد: تاکنون هم نفت خام سبک و هم نفت خام سنگین طی عرضه های مختلف در بورس انرژی فروخته شده است.

/ انتهای پیام

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی