با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

برندگان نوبل فیزیک ۲۰۱۹ معرفی شدند

جایزه نوبل فیزیک سال ۲۰۱۹ میلادی بطور مشترک به جیمز پیبلز، پژوهشگر دانشگاه پرینستون همچنین میشل مایور و دیدیه کوئلوز، پژوهشگران سوئیسی اعطا شد.

آکادمی نوبل اعلام کرد که نیمی از این جایزه به جیمز پیبلز به دلیل «اکتشافات نظری او در کیهان شناسی فیزیکی» اعطا خواهد شد و نیمی دیگر مشترکاً به میشل مایور و دیدیه کوئلوز برای «کشف یک سیاره فراخورشیدی که در مدار ستاره‌ای مانند خورشید در گردش است.»

به این ترتیب این سه دانشمند به همراه دیگر برندگان جوایز نوبل سال ۲۰۱۹ میلادی، روز دهم دسامبر مصادف با سالگرد درگذشت آلفرد نوبل بنیانگذار جایزه نوبل، در شهر استکهلم سوئد حاضر خواهند شد تا جایزۀ خود شامل مدال طلا، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به ارزش ۹ میلیون کرون (معادل ۹۱۸ هزار دلار) را دریافت کنند.

بنا بر تصمیم آلفرد نوبل، صنعتگر سوئدی و مخترع دینامیت که در سال ۱۸۹۶ میلادی درگذشت، مراسم اعطای جوایز برندگان فیزیک، شیمی، اقتصاد، پزشکی و ادبیات در شهر استکهلم و جایزه صلح در شهر اسلو، پایتخت نروژ برگزار خواهد شد.

یک روز پیش از این نیز برندگان جایزه نوبل پزشکی مشخص شدند.

آکادمی نوبل سه پژوهشگر به نام‌های گرگ سامانزا و ویلیام کیلن از ایالات متحده آمریکا و پیتر راتکلیف از بریتانیا را به دلیل دستاوردهای علمی آنها در موضوع چگونگی ارزیابی سلول‌ها از میزان اکسیژنِ در دسترس و شیوۀ سازگاری خود با آن، بطور مشترک برندگان جایزه نوبل پزشکی یا فیزیولوژی سال ۲۰۱۹ میلادی اعلام کرد.

  اصلاح اصلاحات ؟ بازگشت به اصلاحات ؟ یا عبور از اصلاحات؟
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی