با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

صادقی: هر کسی از چارچوب ذهنی تندروها دور شود، روی او خط بطلان می‌کشند

اصلاحات نیوز – محمود صادقی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، گفت: آقای لاریجانی چون فرد میانه‌رو و معتدلی است، مورد هجمه برخی نمایندگان طیف خاص قرار گرفته است. آنها همه چیز را صفر و صد می‌بینند و روی هر کس که از چارچوب ذهنی آنها دور شود بلافاصله خط بطلان می‌کشند.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ محمود صادقی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین، درباره دلیل حمله و هجمه تندروهای مجلس به علی لاریجانی، رئیس مجلس، گفت: این اتفاقات دفعه اول نیست رخ می‌دهد و پیش از این هم این ادبیات و برخورد از سوی برخی نمایندگان اصولگرا درباره او دیده شده است.

این عضو فراکسیون امید مجلس ادامه داد: چنین اتفاقات و ادبیاتی از سوی این بخش از بدنه اصولگرایی مجلس درباره آقای لاریجانی جای بحث دارد، چرا که آقای لاریجانی بخشی از جناح راست و اصولگراست.

صادقی توضیح داد: جنجالی که برخی نمایندگان طیف خاص درباره برجام راه انداخته‌اند و به واسطه آن از آقای لاریجانی انتقاد می‌کنند و او را مورد تخریب و هجمه قرار می‌دهند خارج از انصاف است. این‌طور نیست که برجام را در 20 دقیقه تصویب کرده باشد، چندین ماه در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درباره آن بحث و تبادل نظر شده است.

رئیس فراکسیون شفاف‌سازی و انضباط مالی مجلس گفت: 164 نفر از نمایندگان مجلسی که اکثریت آن اصولگرا بوده‌ است، به برجام رأی داده‌اند که 50 و چند نفر با آن مخالفت کرده‌اند، اما او را به تصویب 20 دقیقه‌ای در صحن محکوم می‌کنند.

او عنوان کرد: نباید فراموش کرد که برجام محصول کار خودشان بوده است. هر زمان که کارهای برجام خوب پیش می‌رود می‌گویند ما بوده‌ایم و وقتی به مشکلی برمی‌خورد می‌گویند ما نبوده‌ایم. بحث مسئولیت‌پذیری و مسئولیت‌گریزی مطرح است؛ یعنی چیزی را که تصمیم کلیت نظام بوده است زیر سوال می‌برند تا مسئولیت‌گریزی کنند.

نماینده مردم تهران در خانه ملت تاکید کرد: بارها به این دوستان گفته‌ام به جای اینکه درباره برجام رئیس‌جمهوری و رئیس مجلس را زیر سوال ببرید، رئیس‌جمهوری آمریکا و نتانیاهو را زیر سوال ببرید و مذمت کنید. این دوستان با نتانیاهو و ترامپ همسو شده‌اند و بر همان طبلی می‌کوبند که ترامپ می‌کوبد.

صادقی در پایان گفت: بخشی از گناه آقای لاریجانی ناشی از همکاری‌ای است که در مدیریت در تسریع این قانون کرده است و چون فرد میانه‌رو و معتدلی است مورد هجمه این دوستان قرار گرفته است. آنها همه چیز را صفر و صد می‌بینند و روی هر کس که با چارچوب ذهنی آنها فاصله می‌گیرد خط بطلان می‌کشند. نباید به این تخریب‌ها و تندروی‌ها توجهی کرد.

  مرتضی مبلغ: اصلاح‌طلبان تاييد صلاحيت نشوند؛ نمي‌آييم
آگهی
آگهی