با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

صدرالساداتی در اجلاسیه مجلس خبرگان حاضر نشد

مراسم افتتاحیه هفتمین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری در حالی با انتقاد به سیاست خارجی و برنامه‌های اقتصادی دولت آغاز به کار کرد که حسن روحانی برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک به سر می‌برد.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ مراسم افتتاحیه هفتمین اجلاسیه مجلس پنجم خبرگان رهبری صبح امروز آغاز شد. ساعت 8:30 با استقرار هیات رئیسه در جایگاه خود، زنگ افتتاحیه این مراسم  زده شد. البته در هنگام نواخته شدن زنگ افتتاحیه فقط 53 نفر از اعضای خبرگان در جلسه حاضر بودند که  پس از قرائت قرآن، سایر اعضا به تدریج وارد جلسه شدند.

در ادامه آیت الله خاتمی با قرائت دستور کار اجلاسیه هفتم خبرگان اعلام کرد که سیدابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه یکی از سخنرانان اجلاسیه بوده و درباره تعیین خطوط کلی این قوه و مبارزه با مفسدین اقتصادی سخنرانی خواهد کرد.سپس آیت الله جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری درباره اهمیت مراسم پیاده روی اربعین، اهمیت دفاع مقدس و مقاومت در برابر دشمن، ضرورت مطالبه گری مردم، مفساد اقتصادی، سیاست خارجی و خطوط قرمز شورای نگهبان برای انتخابات مجلس شورای اسلامی سخنرانی کرد.

رئیس‌ مجلس خبرگان با بیان اینکه «امسال سال رونق تولید است و ما باید نیازهای مردم را تامین کنیم، ولی جای این سیاست در ایران امروز خالی است»، گفت:« برخی نمی‌خواهند این امر تحقق یابد تا جایی که سال گذشته هجده میلیارد دلار به جیب دلالان ریخته شده است و اکنون دست گدایی به سمت اروپا دراز کرده اند. اروپایی‌ها نیز وعده سر خرمن به ما می‌دهند و کمکی به ما نمی‌کنند. اما مردم نباید بی‌تفاوت باشند و نباید اجازه دهیم که ناامید شوند. مردم باید مطالبه‌گر باشند؛ چرا که اگر ایستادند و مطالبه‌گری کردند دیگران مجبور می‌شوند به حرفشان گوش دهند، هر چند که بی تعارف من به مدیران فعلی هیچ امیدی ندارم. ما برای روزی کار می‌کنیم که اینها با مدیران جوان و انقلابی جایگزین شوند تا از این خفت و گرفتاری که دچارش شده ایم رها شویم.»

در حین سخنرانی جنتی، آیت الله آملی لاریجانی، آیت الله موحدی کرمانی، آیت الله علم‌الهدی، ری شهری و سید محمود علوی و سایر اعضای خبرگان وارد صحن شدند. محسن اسماعیلی تنها عضو غیرمعمم مجلس خبرگان نیز در جلسه حاضر بود.

پس از اتمام سخنرانی آیت الله جنتی، احمد خاتمی از خبرنگاران خواست تا جلسه را ترک کرده و در مراسم اختتامیه که فردا برگزار می‌شود، حضور یابند. ساعت 9:15 که خبرنگاران صحن مجلس خبرگان را ترک کردند، 75 نفر از اعضای خبرگان در جلسه حاضر بودند.

حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان که برای حضور در مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کرده است، مهم‌ترین غایب این اجلاسیه بود. صدرالساداتی که در هفته‌های گذشته برخی حواشی درباره او و برادرش مطرح شده بود، در این جلسه حضور نداشت. صندلی مرحوم آیت الله هاشمی هم خالی بود و کسی بر روی این صندلی ننشست.

انتهای پیام

  آیت الله هاشمی مردی از جنس امیرکبیر بود
آگهی
آگهی