با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

فرمانده کل سپاه: هرکس میخواهد کشورش میدان نزاع شود بسم الله/ هرگز اجازه نمی دهیم جنگ به ایران بکشد

اصلاحات نیوز – سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: آمادگی ما برای پاسخ به هر تجاوزی قطعی است حال هرکس می خواهد سرزمین اش میدان اصلی جنگ شود بسم الله ما تا آخر ادامه می دهیم و تجاوز محدود، محدود باقی نمی ماند.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ سرلشکر حسین سلامی طی سخنانی در مراسم افتتاح نخستین نمایشگاه پهپادهای متجاوز غنیمتی که در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، با بیان اینکه بدون توقف هیچ کشوری از تاریخ خود جدا نمی شود، اظهار کرد: حیات هر لحظه هر جامعه امتداد میراث تاریخی آن است و در تاریخ هر سرزمین وقایعی وجود دارد که در زمان و مکان وقوع متوقف نمی شود، بلکه سیمای آینده آن کشور را ترسیم می کند و منبع اقتدار، جاودانگی، عظمت و شکوه می شوند.

وی افزود: هویت هر ملت مفهومی امتداد یافته در زمان است. دفاع مقدس هنوز قطعه بی نظیر و جاودان و هویت بخش و قدرت آفرین ملت و جامعه ماست. شهیدان ما استوانه های مستحکمی هستند که پیکره اسلام بر آنان استوار است.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: هنوز بسیاری از کسانی که خالق آن واقعه کم نظیر تاریخ ما بودند، زنده هستند و می توانیم آنان را ببینیم. دفاع مقدس نازله ای از عاشوراست و مانند آن در بستر زمان حرکت می کند. الهام می دهد و فرهنگ می سازد. معیار و میزانی برای ارزیابی رفتار و ظرفیت این کشور در یک جنگ واقعی جهانی می سازد.

سلامی با بیان اینکه جنگ ما تمرکز همه نیروهای اقتصادی و سیاسی علیه کشوری تازه انقلاب کرده  بود، گفت: همه کشورها متحد شدند تا این ملت را در آستانه یک تغییر و انقلاب به شرایط پیش از آن برگردانند اما همه چیز دقیقا متضاد با اراده جهانی اتفاق افتاد و این ملت در جنگ قد کشید و قدرتمند شدیم.

وی افزود: اراده ما بر  قدرت‌های بزرگ غلبه کرد و تمرکز قوا در جهان را به هم ریخت ولی این آغاز ماجرا بود نه پایان آن و این دفاع هنوز در اشکال دیگری ادامه دارد. ببینید چگونه این ملت در نبردهای سخت و دشوار رشد کرده است، آن هم یک رشد همه جانبه.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: امروز پیشانی جنگی انقلاب را در جهان ببینید. جنگ در شرق مدیترانه و شمال دریای سرخ کجا و جنگ در اروند و کرخه کجا. چگونه این ملت میدان‌های سیطره را از دست دشمنان یکی پس از دیگری آزاد کند؟ چگونه میدان دفاع را این‌همه گسترده کرده است؟ معیار موازنه چگونه تغییر کرده است؟ این تغییر فقط در میدان منازعه نیست.

وی تصریح کرد: قرار بود نفوذ معنوی انقلاب و میدان قدرت نظامی آن محو شود و انقلاب از مرزهای ملی ما عبور نکند. قرار بود ما کشوری عقب مانده و تحت تاثیر استراتژی های دشمن فرسوده و آماده تسلیم بشویم. قرار بود نیازمند باشیم، پیشرفت نکنیم و الگوی دیگر کشورها نشویم.

فرمانده کل سپاه اظهار کرد: اما همه می دانند و دشمنان ما هم بدانند ما قدرت تولید مخاطرات ناشناخته را بالا بردیم. ظرفیت های ما پنهانند و ما فقط بخش کوچکی از قدرت خود را آشکار کردیم و بخش کوچکتری از آن را به کار گرفته ایم.

وی خاطرنشن کرد: این نمایشگاه نشانه کوچکی است از پیشرفت های شگفت انگیز فناورانه ای که در این کشور به برکت رهبری فرزانه اش، ایران را فوران فناوری‌های نوین کرده، است و ما متنوع ترین کلکسیون پهپادهای قدرت‌های پیشرفته نظیر آمریکا را در دنیا داریم.

انتهای پیام

آگهی