با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

ظریف: برای آمریکا نفت اعراب از خون آنها مهمتر است

وزیر امور خارجه ایران در پیامی در توئیتر با اشاره به بی اهمیتی آمریکا به چهار سال کشتار مردم یمن توسط عربستان نوشت که برای آمریکا نفت اعراب از خون آنها مهمتر است.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران بامداد جمعه در پیامی در توئیتر به بی اهمیتی آمریکا به جان و خون مردم یمن و از طرفی دیگر اهمیت نفت اعراب برای واشنگتن اشاره کرد.

وی در این پیام توئیتری نوشت: «خون عرب در مقابل نفت عرب/آغازگر سیاست آمریکا: ۴ سال از بمباران بی تفوت یمن و کشته شدن ۱۰۰ هزار یمنی- سوء تغذیه ۲۰ میلیون یمنی- مبتلا شدن ۲.۳ میلیون نفر به وبا= دادن اختیار کامل به جنایتکار- حمله تلافی جویانه یمنی ها به مخازن ذخیره سوخت= اقدام جنگی غیر قابل قبول.»

ارتش یمن شنبه گذشته (۲۳ شهریور/ ۱۴ سپتامبر) اعلام کرد که یگان پهپادی (هواپیماهای بدون‌ سرنشین) با ۱۰ پهپاد تأسیسات نفتی عربستان در شرق این کشور را هدف قرار داده است.

وزیر امور خارجه ایران در توییتی دیگر نوشته بود: فقط تصور کنید که آمریکا از اینکه متحدانش با بی‌رحمی برای بیش از چهار سال کودکان یمنی را با سلاح‌ها و کمک نظامی آمریکا بمباران می‌کنند ناراحت نیست. اما وقتی که قربانیان (یمنی‌ها) به تنها طریقی که می‌توانند – یعنی علیه پالایشگاه‌های نفت متجاوز – واکنش نشان می‌دهند، ناراحت می‌شود.

«ائتلاف راهکار مسالمت‌آمیز؟
طرح‌های دیپلماتیک ایران:
۱۹۸۵ امنیت در خلیج فارس
۱۹۹۷ گفت‌وگوی تمدن‌ها
۲۰۱۳ جهان علیه خشونت
۲۰۱۳ طرح صلح سوریه
۲۰۱۴ انجمن گفت‌وگوهای منطقه‌ای
۲۰۱۵ طرح صلح یمن
۲۰۱۷ روند [مذاکرات] آستانه
۲۰۱۹ معاهده عدم تجاوز منطقه‌ای»

انتهای پیام/.

  مواضع داعش در نزدیکی الباب سوریه بمباران شدند
آگهی
آگهی