با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

تذکر وزارت اطلاعات به کیهان و پاسخ کیهان + متن

در پی انتشار خبری در ستون اخبار ویژه کیهان شنبه، روابط عمومی وزارت اطلاعات توضیحی برای این روزنامه ارسال کرد که همراه با پاسخ «کیهان» در ادامه می آید:

 

«مدیر مسئول محترم روزنامه کیهان

سلام علیکم

 

همان‌گونه که مطلعید در بخش خبر ویژه منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۵/۵/۳۰ روزنامه تحت مدیریت جنابعالی، خبری با عنوان «فعلا که راه نفوذ باز است و راه اقتصادی بسته» چاپ و منتشر گردیده است. در ذیل خبر مد نظر، نگارنده خبر چنین عنوان نموده که: «بنا بر برخی گزارش‌ها بازوهای نظارتی وزارت اطلاعات به شدت از سوی جریان غرب‌گرا و برجام‌زده تحت فشار می‌باشد تا به حاشیه رانده شود. مافیای غرب‌گرا درصدد است فعالیت‌های وزارت اطلاعات را در حوزه‌های مقابله با تروریسم محدود کند.»! در این زمینه ذکر چند نکته ضرورت دارد:

 

۱- تیتر انتخاب شده،‌ موجب تشویش اذهان عمومی و موهم آسیب‌پذیری کشور از نفوذ دشمن و بی‌دفاع بودن کشور در برابر نفوذ می‌باشد. در حالی که مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)، اقدامات وزارت اطلاعات در مقابله با نفوذ را مورد تقدیر قرار دادند.

 

۲- به اطلاع جنابعالی می‌رساند، هیچ فشاری از ناحیه هیچ یک از مسئولین کشور بر وزارت اطلاعات برای اعمال سیاست‌های خاص وجود ندارد و این وزارتخانه با اراده و اختیار تمام، تدابیر امنیتی خود را بر مبنای سیاست‌های نظام و رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) و راه‌کارهای کارشناسی و حرفه‌ای  اتخاذ می‌نماید و ادعای «تحت فشار بودن وزارت اطلاعات توسط جریانی خاص» خالی از حقیقت و به دور از واقعیت است.

 

۳- وزارت اطلاعات همواره و به ویژه در این سال‌ها بر استقلال خود تاکید ورزیده و از هرگونه تاثیرگذاری جریانات سیاسی از هر نوع، پیشگیری نموده است و افتخار دارد که در عین تعامل با تمام جریانات سیاسی درون نظام، با هر پدیده ضدامنیتی با هر منشائی برخورد نموده است.

 

۴- وزارت اطلاعات تحت تاثیر نوشته‌های این‌چنینی قرار نگرفته و بر کارکرد حرفه‌ای و دانش‌بنیان و کارشناسانه خود پافشاری خواهد داشت.

 

۵- این وزارت به عنوان بازوی اطلاعاتی ولایت، همواره با رهنمودهای روشنگر و رهگشای رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی راه خویش را در پیش گرفته و بر اساس رهنمودهای معظم‌له، با دولت قانونی کشور در هر زمان، تعامل سازنده داشته و خواهد داشت.

 

۶- در شرایطی که نه تنها کشورهای پیرامونی، بلکه کشورهای مختلف دنیا با چالش‌های امنیتی مواجه شده، شاهد انفجارها و عملیات انتحاری در گوشه و کنار دنیا هستیم، و به برکت مجاهدت‌های خاموش سربازان گمنام امام زمان(عج)  در وزارت اطلاعات با همدلی، هماهنگی، هم‌افزایی و همکاری تنگاتنگ سایر نهادهای اطلاعاتی، امنیتی، نظامی، انتظامی، قضایی و مدیریت سیاسی کشور، امنیتی به تعبیر مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) بی‌بدیل بر کشور حکمفرما شده است و دشمن به تمام اسباب و طرق متوسل شده که به امنیت کشور خدشه وارد کند، تضعیف اصلی‌ترین ارگان اطلاعاتی کشور که در خط  مقدم مبارزه با تروریسم می‌باشد و دهها تیم تروریستی را زیر ضربه برده و آنها را در اهداف پلید خویش ناکام ساخته، با هیچ منطق و عقلانیتی سازگار نبوده و با رهنمود مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که وزارت اطلاعات نباید آسیب ببیند در تضاد آشکار است.

 

۷- در چنین شرایطی، حمله به این وزارت، گرچه کوچکترین تأثیری بر اعتماد مردم فهیم کشور به وزارت اطلاعات نخواهد گذارد، اما در سلب آرامش و ایجاد نگرانی در بین مردم اثرگذار می‌باشد.

 

۸- با توجه به التزامی که آن نشریه محترم در تبعیت از ولایت برای خود تعریف نموده است، درج چنین مطلبی موجبات شگفتی سربازان گمنام امام عصر(عج) را فراهم نموده و باعث گلایه جدی خدمتگزاران مردم در عرصه امنیت شده است.

 

۹- امید است تدبیر نمایید که ضمن درج این یادداشت و جبران این اقدام نامهربانانه از تکرار آن پیشگیری به عمل آید».

 

کیهان: با تشکر از توضیح وزارت اطلاعات، چند نکته قابل تأمل و توجه است:

 

۱- خبر کیهان معطوف به سخنان رئیس‌جمهور در دیدار برخی مدیران وزارت اطلاعات بود مبنی بر اینکه «هم باید نسبت به هرگونه نفوذ و سوءاستفاده از موقعیت‌ها هوشیار و حساس بود و هم نباید راه‌های استفاده کامل و مفید از فرصت‌های روابط علمی و اقتصادی را بست. وزارت همچنان که در مسیر تحقق برجام نقش داشت، باید در بهره‌گیری اقتصادی از نتایج برجام هم نقش‌آفرینی کند».

 

کیهان پرسیده بود با عنایت به «بدعهدی» آمریکا در برجام که آقای ظریف تأکید می‌کند و دستاورد «تقریبا هیچ» برجام که رئیس بانک مرکزی می‌گوید، چرا باید باب نفوذ شرکت‌ها و برندهای اشرافی و تجملاتی و بعضا ضدفرهنگی غرب در پسابرجام به کشور باز شود. استارت آپ‌ها،  (شبکه‌های سربازگیری) عناصر آلوده‌ای مانند سیامک نمازی در کشور آفتابی شوند و یا مدیر اطلاعات در سرویس جاسوسی فرانسه به عنوان سفیر در تهران پذیرفته شود، حال آن که فرانسه بدترین و سخت‌ترین موضع را در مذاکرات داشت، از سازمان تروریستی منافقین میزبانی کرده و هم‌اکنون نیز میزبان گروهک‌های دست‌اندرکار فتنه سبز است؟!

 

۲- رهبرمعظم انقلاب در یک سال اخیر به ویژه پس از برجام، بارها درباره تشدید تحرکات دشمن برای نفوذ فرهنگی و سیاسی و اقتصادی هشدار داده‌اند.

 

ایشان بارها به تلاش دشمن و ناتوی فرهنگی برای ترور شخصیت یا تحریف امام(ره) توجه داده‌اند که نمونه‌های متعدد آن را در رسانه‌ها و اظهارنظرها و تحرکات سیاسی-رسانه‌ای شاهدیم.

 

ایشان در دیدار اخیر وزیر و برخی مدیران وزارت اطلاعات با تأکید بر اینکه «مبانی انقلاب، آثار و بیانات صریح امام خمینی است» فرمودند « هر اقدامی در تضعیف  ایمان مردم و مسئولان خیانت است. آن نیروی دفاعی که کشور را در همه این سالها حفظ کرده، نیروی ایمان است و اگر این سلاح قوی و کارآمد تضعیف شود، آفات فراوانی به دنبال خواهد داشت… وزارت اطلاعات چشم بینا و بیدار نظام اسلامی است و مبانی و جهت‌گیری‌های انقلاب اسلامی باید به طور کامل در وزارت اطلاعات حفظ شود».

 

با قدردانی از زحمات و خدمات سربازان گمنام امام زمان(عج) در وزارت اطلاعات و در زمینه مقابله با تحرکات تروریستی، پرسش مهم این است که فراتر از این موضوع خاص، چه قدر به تحرکات شبکه‌های نفوذ و اخلال و ترور فرهنگی و سیاسی و اقتصادی به ویژه پس از برجام پرداخته شده است؟ به عنوان مثال شبکه‌ای که در ماجرای اخیر ترور شخصیت حضرت امام ( به بهانه فایل صوتی آقای منتظری) با شبکه دولتی انگلیس همکاری می‌کرد، چرا از قبل شناسایی و منهدم نشد؟ یا اگر به تصریح حکیمانه رهبر معظم انقلاب «فتنه، خط قرمز نظام است» – چرا که تأکید داشت «انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است» و اصرار داشت روی جمهوری اسلامی خط بکشد و سرانجام علیه امام حسین علیه‌السلام هتاکی کند – چرا برخی فتنه‌گران در مطبوعات، احزاب و بدتر از همه برخی دستگاه‌های دولتی فعال شده‌اند؟

 

آیا وزارت اطلاعات، اینها را رصد و برخورد می‌کند یا خیر؟ اگر رصد می‌کند – که انشاءالله همین طور است- کدام دست‌ها مانع برخورد وزارت با فتنه‌گران هستند؟!  طرح این سؤالات و مطالبات، قطعا حمایت از سربازان گمنام و سخت‌کوش امام عصر(عج) در وزارت اطلاعات و حرف دل آنهاست.»

 

۳- اگر سران روسیاه فتنه در نقشه و در زمین آشوب‌افکنی سرویس‌های جاسوسی آمریکا و انگلیس و فرانسه بازی کردند و حتی پس از رو شدن نقش گروهک‌های مختلف نفاق در این ماجرا و دشمنی آنها با اصل اسلام و انقلاب، حاضر به جبران و عذرخواهی نشدند، آیا نباید بپرسیم که آبان ۹۴  کدام دست‌ها در خانه «قدرت-ع»  به بهانه مجلس روضه تله گذاشتند و وزیر محترم اطلاعات را که قصد شرکت در مجلس روضه امام حسین(ع) را داشت، در مقابل عمل انجام شده قرار دادند و در کنار یکی از همین سران روسیاه فتنه نشاندند؟  و آیا عجیب نبود که دبیرکل فتنه‌گر یکی از احزاب غربگرا، تصویر همین صحنه را در فضای مجازی منتشر کرد تا چنین القا کند که خدای ناکرده وزیر اطلاعات با سران فتنه‌ مرزبندی ندارد؟!  همان روز هم این کیهان بود که از وزیر و وزارت اطلاعات حمایت کرد و هدف از اقدام منافقانه فتنه‌گران را لو داد.

 

  کیهان: اصلاح‌طلبان از رأی مردم می‌ترسند چون دولت و مجلس را اجاره‌ای کردند
آگهی
آگهی