با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

ظریف: ایران تا حصول نتیجه لازم به روند کاهش تعهدات برجامی خود ادامه می‌دهد

اصلاحات نیوز – وزیر امور خارجه کشورمان تأکید کرد ایران آمادگی مذاکره با طرف‌های دیگر برجام را دارد، اما در عین حال تا حصول نتیجه لازم به روند کاهش تعهدات هسته‌ای خود ادامه خواهد داد.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان روز چهارشنبه تأکید کرد جمهوری اسلامی ایران همان‌طور که از ابتدا نیز اعلام کرده است، آمادگی مذاکره با طرف‌های دیگر برجام را دارد اما مراحل کاهش تعهدات هسته‌ای خود را نیز همچنان ادامه خواهد داد.

ظریف در خصوص گام‌هایی که ایران در مقابل عدم انجام تعهدات طرف‌های اروپایی برجام برخواهد داشت، گفت: «ما از همان روز اول اعلام کردیم که آمادگی مذاکره را داریم اما گام‌های خودمان را برمی‌داریم. اگر مذاکرات به نتیجه برسد، گام‌ها می‌توانند متوقف شوند یا حتی به عقب بازگردند ولی اگر مذاکرات به نتیجه نرسد، یعنی اروپایی‌ها نتوانند تعهدات خود را حداقل در رابطه با فروش نفت ایران و بازگشت پول آن به شکل‌های مختلف اجرا کنند، آن‌گاه جمهوری اسلامی ایران گام‌ها را ادامه می‌دهد.»

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: «ما ظرف دو روز آینده گام سوم را برخواهیم داشت. آقای امروز رئیس‌جمهور اعلام کردند گام سوم گامی است که تأثیران چشمگیری در برنامه هسته‌ای ایران خواهد داشت. بعد از آن هم ما به مذاکرات ادامه خواهیم داد. بعد از دو ماه اگر مذاکرات به نتیجه نرسد، طبق رویه خودمان گام چهارم اتخاذ خواهد شد. اما بعد از آن هم مذاکره متوقف نمی‌شود.»

ظریف در ادامه اظهار داشت: «مذاکره که بخشی از وظایف وزارت خارجه یا تنها وظیفه وزارت خارجه [در مسئله هسته‌ای] است، ادامه خواهد یافت. ما وظایف خودمان را تعطیل نمی‌کنیم. ضمن اینکه سیاست ما اتخاذ اقدامات لازم در کنار مذاکره است.»

  روزانه ۴ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار در ایران جانشان را از دست می دهند
آگهی
آگهی