با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

قرائتی: وضع نماز در کشور خوب نیست / آخوندهایی که عضو هیات علمی دانشگاه ها شدند، باختند / نظام دارد به سمت نظام رودربایستی پیش می رود

حجت‌الاسلام قرائتی با ابراز گلایه از عدم حضور نمایندگان ولی‌فقیه در آموزش و پرورش، گفت: بسیاری از دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی برای کشور مفید نیستند. باید کلاس‌های معارفی برای هر یک از رشته‌ها و دروس دانشگاهی تشکیل شود.

اصلاحات نیوز؛ حجت الاسلام والمسلمین «محسن قرائتی» در گردهمایی دانش آموختگان دانشگاه امام صادق (ع) که امروز (پنج شنبه، هفتم شهریورماه) در مسجد این دانشگاه برگزار شد، تعطیلی حوزه های علمیه و دانشگاه ها را آفت بزرگی برای کشور دانست و گفت:

بسیاری از دانشگاه ها و مراکز آموزشی برای کشور مفید نیستند. رئیس ستاد اقامه نماز کشور افزود: نماینده ولی فقیه در هر مرکز نظامی و دانشگاهی وجود دارد ولی چرا این‌ نمایندگان در آموزش و پرورش وجود ندارند.   

وی ادامه داد: باید کلاس های معارفی برای هر یک از رشته ها و دروس دانشگاهی تشکیل شود.  قرائتی گفت: دانش آموختگان دانشگاه امام صادق(ع) و سایر مراکز حوزوی و علمی نباید به وضع موجود اکتفا کنند.‌ هیچگاه فکر نکنید به آخر خط رسیده اید.  وی با بیان اینکه وضع نماز در کشور خوب نبست، اظهار کرد: شما برای نماز چه کردید؟ آیا چند دقیقه برای نماز در کلاس درس صحبت کرده اید.   

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه قبولی اعمال وابسته به نماز و قبولی نماز وابسته به زکات است، یادآور شد: برای حج و وقف و … ساختمان های آنچنانی وجود دارد ولی برای زکات، یک اتاق کوچک هم در کشور وجود ندارد.  

وی تاکید کرد: آخوندهایی که عضو هیات علمی دانشگاه ها شدند، باختند. باید مثل آیت الله مهدوی کنی ها و آیت الله انواری ها خود را وقف دین کنید و تا آخر عمرتان با اخلاص کار کنید.  قرائتی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی دارد به سمت نظام رودربایستی پیش می رود، خاطرنشان کرد: مشکل امروز نظام آموزش ما اصالت پُز است.

آگهی