با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

ظریف به اجلاس سران گروه هفت رفت

اصلاحات نیوز – سخنگوی وزارت خارجه حضور محمد جواد ظریف در نشست گروه هفت را به دعوت وزارت خارجه فرانسه تایید کرد.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ هواپیمایی که روز یکشنبه از تهران به سمت بیاریتز، محل نشست گروه هفت در جنوب فرانسه در حرکت بود، در این شهر فرود آمده است .

به نظر می‌رسد این همان هواپیمایی است که در روزهای گذشته از هلسینکی به استکهلم، از استکهلم به اسلو، و از اسلو به پاریس پرواز کرده است. این مسیرها، همگی مسیرهای سفرهای اخیر محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران است.

این پرواز به گمان‌زنی‌ها درباره این که آیا یک مقام ارشد ایرانی مسافر این هواپیما بوده، دامن زده است. طبق برنامه کاری آقای ظریف، قرار بود او امروز عازم چند کشور آسیایی شود.

ایسنا هم نوشت:

خبرگزاری فرانسه مدعی شد هواپیمایی که احتمالا حامل محمد جواد ظریف است در محل برگزاری نشست گروه ٧ فرود آمد

خبرنگار AP به نقل از وزیر خزانه داری آمریکا : ترامپ قبلا هم گفته که تا همان حدی که ایران بخواهد مذاکره کند ما پیش شرطی برای مذاکرات نگذاشته‌ایم.

برنامه سفر ظریف به فرانسه به روایت خبرنگار گاردین

جولین برگر، خبرنگار گاردین درباره سفر محمد جواد ظریف به فرانسه نوشت:
حضور وزیر خارجه ایران در حاشیه نشست گروه ٧ برای گفت‌وگو با وزیر خارجه فرانسه است و گفته می‌شود که ممکن است ظریف با امانوئل مکرون، رییس‌جمهوری فرانسه هم دیدار کند

روبرت مالی از مشاوران اوباما و رئیس فعلی گروه بین المللی بحران می‌گوید سفر ظریف به فرانسه احتمالا به این خاطر است که ترامپ واکنش مثبتی به پیشنهاد مکرون نشان داده که براساس آن آمریکا معافیت نفتی به خریدان نفت ایران می‌دهد و ایران هم به برجام متعهد می‌ماند

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی