با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

اختلاف قیمت محصولات میادین میوه و تره‌بار با سطح شهر به 40 درصد رسید

قیمت برخی محصولات ازجمله گلابی، هندوانه، خربزه، پیاز، بادمجان، لوبیا سبز و گوجه‌فرنگی در میادین میوه و تره‌بار، نصف قیمت سطح شهر است.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ قیمت‌های میادین میوه و تره‌بار به‌طور متوسط 40 درصد از قیمت‌های سطح شهر ارزان‌تر است که این اختلاف قیمت در میوه‌ای همچون گلابی به 60 درصد می‌رسد.

درحالی‌که قیمت هر کیلوگرم گلابی در غرفه‌های میادین میوه و تره‌بار 9500 تومان است، قیمت این محصول در خرده‌فروشی‌های سطح شهر به‌طور میانگین 24 هزار تومان و به عبارتی، دو و نیم برابر قیمت این محصول در میادین عرضه می‌شود.

علاوه بر این، در میادین میوه و تره‌بار قیمت هر کیلوگرم هندوانه در میادین میوه و تره‌بار 750 تومان و خربزه 2100 تومان است که هر دو، 48 درصد پایین‌تر از میانگین قیمت سطح شهر است و قیمت هر کیلوگرم طالبی نیز در میادین 2400 تومان است که به‌طور میانگین 37 درصد زیر قیمت سطح شهر است.

این گزارش می‌افزاید، هلو در میادین میوه و تره‌بار به قیمت هر کیلوگرم 8200 تومان عرضه می‌شود درحالی‌که متوسط قیمت آن در مغازه‌های سطح شهر 14 هزار تومان است، سیب گلاب در میادین 7400 تومان به فروش می‌رسد درصورتی‌که میانگین قیمت آن در سطح شهر 12200 تومان است و انگور در میادین 8200 تومان قیمت‌گذاری شده در شرایطی که متوسط قیمت آن در سطح شهر 11500 تومان به فروش می‌رسد.

بنابر این گزارش، پیاز در میادین میوه و تره‌بار به قیمت هر کیلوگرم 1800 تومان عرضه می‌شود درحالی‌که متوسط قیمت آن در مغازه‌های سطح شهر 3600 تومان است، بادمجان در میادین 2600 تومان به فروش می‌رسد درصورتی‌که میانگین قیمت آن در سطح شهر 5100 تومان است و لوبیا سبز در میادین 3800 تومان قیمت‌گذاری شده در شرایطی که متوسط قیمت آن در سطح شهر 7100 تومان است.

این گزارش اضافه می‌کند، گوجه‌فرنگی در میادین میوه و تره‌بار 2500 تومان عرضه می‌شود درحالی‌که متوسط قیمت آن در مغازه‌های سطح شهر 4500 تومان است، کدو در میادین 2500 تومان به فروش می‌رسد درصورتی‌که میانگین قیمت آن در سطح شهر 4350 تومان است و سبزیجات برگی در میادین 3 هزار تومان قیمت‌گذاری شده در شرایطی که متوسط قیمت آن در سطح شهر 5 هزار تومان است.

گفتنی است، در حال حاضر با پول خرید هر 5 کیلوگرم میوه در سطح شهر می‌توان 8 کیلوگرم محصولات مختلف از میادین میوه و تره‌بار خریداری کرد و به عبارتی، سبد خرید شهروندان هنگام خرید از میادین به‌مراتب سنگین‌تر و متنوع‌تر از هنگام خرید از سطح شهر است.

انتهای پیام/

  قیمت پایه محصولات پتروشیمی اعلام شد
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی