با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

احتمال آبگرفتگی و سیلاب های محلی در مناطقی از حاشیه زاگرس!

وقتی هفته ها قبل درباره ناپایداری های جوی طی اواسط تا اواخر این هفته در یک سوم استان های کشور هشدار دادیم، با توجه به آنکه در میانه های فصل تابستانیم، برای برخی عجیب بنظر می رسید!
جالب است بدانید سه شنبه ۲۲ مردادماه در نزدیک به ۴۰ ایستگاه هواشناسی از ۱۳ استان کشور گزارش بارش داشتیم!

به گزارش اصلاحات نیوز؛ احسان مرادی، کارشناس هواشناسی نوشت:

طی دو سه روز گذشته در چندین استان جاری شدن سیلاب های محلی رخ داده است. حتی مناطقی از استان های تهران (دربندسر و شمشک)، و اصفهان(اردستان و گلپایگان)!

آخرین پردازش ها در کانال آب و هوای ایرانی بیانگر فعال تر شدن جریان های ناپایدار بر فراز زاگرس و بخصوص دیواره های شرقی آن طی بعدازظهر تا شب چهارشنبه ۲۳ مردادماه است. ضمن آنکه بارش بصورت جوشش های نقطه ای در برخی استان های دیگر نیز تداوم دارد. بر این اساس در زمان یاد شده در مناطق زیر بارش خواهیم داشت:

غرب آذربایجان غربی، بلندی های مازندران و شمال تهران، مناطق مستعد و مرتفع همدان، زنجان و مرکزی، شمال شرق و شرق لرستان، (غرب، شمال، جنوب و تا حدی مرکز اصفهان)، بلندی های کهگیلویه و بویراحمد

بارش در مناطق مستعد ذکر شده در بالا واقع در استان های اصفهان، لرستان و مرکزی بصورت رگبارهای زودگذر اما شدید گاهی همراه با تگرگ خواهد بود که منجر به آبگرفتگی یا جاری شدن سیلاب های محلی خواهد شد.

در جنوب شرق و جنوب غرب کشور نیز وزش بادهای شدید و گرد و خاک دور از انتظار نیست.

احتمالا فردا پنجشنبه نیز باز در مناطقی از حاشیه شرقی زاگرس بارش های شدید داریم که در نوشتارهای بعدی اعلام خواهیم کرد!

آگهی