با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

عضو فراکسیون امید: پيشنهاد دادند سعید جليلي جانشين ظريف شود / اين اشخاص دچار توهم هستند و اين فكر را بايد از سرشان بيرون كنند

وی درباره اینکه پس از تحریم ظریف عده‌ای دیگر شخصی را به عنوان مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی ایران معرفی کردند و حتی از سعید جلیلی به عنوان گزینه جانشین ظریف نام بردند، گفت: آقای ظریف در مجموع امتحان خودش را به خوبی پس داده است به طوری که مقام معظم رهبری هم در آخرین موضع‌گیری‌هایشان درباره ایشان قاطع حمایت خود را بیان کردند.

اصلاحات نیوز؛ غلامرضا حیدری درباره تحریم محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان و ابعاد بین‌المللی آن گفت: ترامپ دست به اقداماتی زده است که نمونه آخر آن تحریم آقای ظریف است، این رفتارهای رئیس‌جمهور ایالات متحده نشان می‌دهد وی یک فرد نامتعادل است.

وی ادامه داد: روان‌شناسان و متخصصان رفتار در این زمینه ذی‌حق هستند که اظهارنظر کنند، اما ما که ظاهر قضیه را می‌بینیم و آنچه که اتفاق افتاده را کنار هم می‌گذاریم مشاهده می‌کنیم موضع و عملکردهای رئیس‌جمهور آمریکا نامتعادل است.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نامتعادلی رئیس‌جمهور آمریکا می‌تواند از خودشیفتگی وی سرچشمه بگیرد این رفتارش نشان‌دهنده توهم ایشان است.

وی تاکید کرد: تجربه تاریخی نشان داده هر زمان آ‌دم‌های متوهم خودشیفته که بر مصدر امور قرار می‌گیرند و اختیارات تعیین سرنوشت یک ملت و مملکت در دست‌شان می‌افتد، خطرناک عمل می‌کنند، یعنی حرکاتی از آنان سر می‌زند که در شأن و شئونات تاریخی آن ملت نیست.

نماینده مردم تهران یادآور شد: در کشور خودمان هم متاسفانه این تجربه را داریم به طور مثال محمدرضا شاه رفتارهای اخیرش نشان می‌داد که وی متوهم است و خودشیفتگی دارد. در جمهوری اسلامی ایران هم  متاسفانه ما زیان‌های زیادی را از مقام‌هایی که دچار بیماری خود شیفتگی بودند، دیدیم.

وی با بیان این که اقدامات رئیس‌جمهور آمریکا نه در عرف بین‌الملل است و نه در عرف روابط دیپلماتیک، گفت: جالب است روابط بین‌الملل را خود آمریکایی‌ها تعریف کرده‌اند اما به آن پایبندی ندارند.

حیدری تاکید کرد: معاهدات بین‌المللی را آمریکایی‌ها بیشتر تعریف کردند و سالیان سال است که به صورت عرف درآمده است. اینگونه حرکات و موضع‌گیری‌هایی که آ‌قای ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور ایالات متحده انجام می‌دهد را بیشتر ناشی از یک بیماری خودشیفتگی و متوهم بودن می‌دانم.

وی ادامه داد: البته دموکرات‌های آمریکایی‌ به این امر واقف هستند و اقداماتی هم انجام می‌دهند، امیدواریم جمهوری‌خواهان هم وجدان عمومی‌شان به این موضوع پی ببرد تا هر چه زودتر بتوانند از لطماتی که به جامعه جهانی، ملت و دولت آمریکا وارد می‌شود، جلوگیری کنند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی درباره تغییر موضع امارات در مقابل ایران بیان کرد: امارات در حالت تغییر موضع در برابر ایران است امارات همسایه ماست اما متاسفانه اینها خودشان نیستند اماراتی که امروز به عنوان یک کشوری که زیرساخت قوی پیدا کرده است و به اقتصاد قوی دست یافته اینها از جنگ ایران و عراق نصیبشان شده است.

وی ادامه داد: جنگ ایران و عراق جنگی واقعا سرمایه‌سوز برای هر دو کشور بود که باعث شد اماراتی‌ها از این موضوع بهره‌بردرای کنند و به طور مثال بندرآزادشان را به یک گلوگاه برای واردات تبدیل کنند و یا ترکیه هم وضعیت مشابهی مانند امارات دارد و از قبل جنگ ایران و عراق توانست سودهای بسیاری به دست بیاورد تا به یک بنیه اقتصادی برسند.

حیدری با بیان اینکه نمی‌دانم در پشت صحنه چه اتفاقی در حال رخ دادن است، گفت: از پشت صحنه من اطلاعاتی ندارم و شاید افراد دیگر هم از آنچه اتفاق می‌افتد اطلاع نداشته باشند آنچه که بیان می‌کنم بیشتر تحلیل است اما معتقدم هر کسی که سر سوزنی به منافع درازمدت کشورش فکر کند، سعی می‌کند این پوست خربزه‌هایی که ترامپ زیر پایشان می‌گذارد را هوشمندانه از سر راهشان بردارد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امیدوارم در پشت صحنه رفتارهای ترامپ روس‌‌ها نفوذ نداشته باشند .یادتان هست دیگر در انتخابات آمریکا پای روسیه به میان کشیده و آنان متهم به دخالت شدند. 

وی با اشاره به خروج ایالات متحده از منع سلاح‌های هسته‌ای بیان کرد: خروج آمریکا از معاهده بسیار خطرناک است، عقلای ایالات متحده باید حواسشان باشد این کارها بسیار جنون آمیز است. 

وی درباره اینکه پس از تحریم ظریف عده‌ای دیگر شخصی را به عنوان مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی ایران معرفی کردند  و حتی از سعید جلیلی به عنوان گزینه جانشین ظریف نام بردند،  گفت: آقای ظریف در مجموع امتحان خودش را به خوبی پس داده است به طوری که مقام معظم رهبری هم در آخرین موضع‌گیری‌هایشان درباره ایشان قاطع حمایت خود را بیان کردند.

نماینده مردم تهران ادامه داد: اگر بخواهم صادقانه فهمم را در این موضوع بیان کنم باید بگویم آنهایی که دنبال یک نوع جوسازی و شایعه پراکنی هستند شاید خدای ناکرده آنها هم در یک توهمی گرفتار هستند اینکه جانشین برای آقای ظریف تعیین کنیم و صحبت‌هایی از این دست درست نیست.

وی تاکید کرد: نه آقای ظریف استعفا داده است نه رئیس‌جمهور در قبال استعفایی قرار گرفته و از سوی دیگر هم مقام معظم رهبری که نقش تعیین‌‌کننده‌ای دارند از وزیر امور خارجه دفاع کردند و در جواب نامه وی حمایت قاطع کردند و حتی به مخالفان هم تذکر دادند./ایلنا

  سفرهای لژیونرهای فوتبال ایران در تعطیلات
آگهی
آگهی