با ما ارتباط برقرار کن

سیاسی

ارائه‌شده

در

مردم صعده یمن حملات عربستان به زنان و کودکان را به شدت محکوم کردند

مردم استان صعده یمن روز یکشنبه با برگزاری تجمعی در این استان، حملات هوایی جنگنده های عربستانی به دانش آموزان، زنان و کودکان را محکوم و حمایت خود را از بیانیه تشکل شورای عالی سیاسی در کشور اعلام کردند.
به گزارش شبکه خبری المسیره، ساکنان منطقه الصفرا در استان صعده واقع در شمال یمن با برگزاری تجمعی اعتراض آمیز جنایت های وحشیانه جنگنده های سعودی- آمریکایی در حق دانش آموزان، کودکان و زنان در صعده و سایر استان ها را به شدت محکوم کردند.
مردم معترض یمن همچنین سکوت محافل بین المللی و سازمان ملل در قبال این جنایت ها را همدستی آشکار و فعال با نیروهای سعودی در قتل زنان و کودکان یمنی توصیف کردند.
اهالی استان صعده ضمن حمایت از بیانیه تشکیل شورای عالی سیاسی در کشور، اعلام کردند: تشکیل این شورا گامی بزرگ در راستای یکپارچه سازی تلاش ها، اتحاد برای مقابله با دشمن و نیز اداره کشور است. آنها همچنین از اقدامات و تلاش های نیروهای ارتش و کمیته های مردمی در جبهه های مختلف علیه دشمن و نیروهای آن قدرانی کردند.
مردم صعده یمن در حالی اعتراض خود را به گوش جهانیان می رسانند که جنگنده های عربستان در تازه ترین حملات خود، سه منزل مسکونی را در شهر رحبان در صعده بمباران کردند که در اثر آن یک غیر نظامی زخمی و تمامی ساختمان ها ویران شد.
جنگنده های عربستانی پیشتر نیز تجمع راه پیمایان یمنی در حمایت از تشکیل شورای عالی سیاسی در میدان السبعین صنعا پایتخت یمن را هدف حملات هوایی خود قرار دادند.
بر اساس این گزارش «صالح الصماد» رئیس شورای عالی سیاسی یمن روز گذشته (شنبه) با استناد به قانون اساسی و توافق اخیر میان جنبش انصارالله و حزب کنگره در باره ایجاد شورای عالی سیاسی در این کشور با هدف مقابله با ائتلاف عربی و اداره امور مملکتی، اعضای این کمیته را معرفی کرد. این کمیته دارای ۱۳ عضو است.
حملات عربستان به یمن از یک سال و نیم پیش آغاز شده است که در نتیجه آن هزاران شهروند یمنی کشته و یا زخمی شدند.
بر اساس یک گزارش بین المللی٬ شمار آوارگان یمنی متجاوز از سه میلیون تن است.

ایرنا

  عارف: انسجام و وحدت در تصمیم‌گیری رمز موفقیت شوراهاست
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی