با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

ایران ۱۱ میلیون حاشیه‌نشین دارد

یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از روستاییان به دلیل عدم وجود شغل در مناطق روستایی به حاشیه شهرها مهاجرت کرده‌اند

به گزارش اصلاحات نیوز؛ علیرضا ابراهیمی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه ۸ مرداد) مجلس شورای اسلامی در موافقت با  یک فوریت طرح اصلاح قانون حمایت از تولید و اشتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری با اشاره به نامگذاری سال ۹۸ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال رونق تولید، گفت: همه باید در این سال تلاش کنیم تا به فرمایشات مقام معظم رهبری برای حمایت و رونق تولید جامه عمل بپوشانیم.

نماینده مردم آزادشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در روستاها زیرساخت‌های لازم همانند آب، برق، گاز، مخابرات و اینترنت وجود دارد، افزود: متأسفانه علیرغم وجود تمامی زیرساخت‌ها برای اشتغال و توسعه اقتصاد آنها برنامه‌ریزی لازم صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: بسیاری از روستاییان به دلیل عدم وجود شغل در مناطق روستایی به حاشیه شهرها مهاجرت کرده‌اند که در حال حاضر ۱۱ میلیون حاشیه‌نشین در کشور وجود دارد و باید ساماندهی شوند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه باید سرمایه در گردش در روستاها ایجاد شود، تصریح کرد: حلقه گم شده روستاها، اشتغال است که باید با طرح‌های حمایتی در این مناطق اشتغال مناسب ایجاد کرد.

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی