با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

شبکه خبری “بلومبرگ” آمریکا: به رغم تحریم‌های آمریکا، روزانه 209 هزار بشکه نفت از ایران به چین وارد می شود

شبکه خبری “بلومبرگ” آمریکا از ادامه واردات نفت چین از ایران به رغم تحریم‌های آمریکا خبر داده است.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ بر اساس اطلاعات رسمی گمرک چین، این کشور در ماه ژوئن سال جاری میلادی به میزان 855638 تن نفت خام معادل حدود 209 هزار بشکه در روز از ایران نفت خریده است.

این میزان خرید نفت اما کمترین میزان خرید نفت چین از ایران از سال 2010 میلادی بدین‌ سو است.

ایالات متحده آمریکا از ماه می سال جاری میلادی با عدم تمدید معافیت خرید نفت ایران برای 8 کشور خریدار نفت ایران از جمله چین، اعلام کرده است که دیگر این کشورها حق خرید نفت ایران را ندارند و در صورت خرید نفت، با مجازات‌های اقتصادی واشنگتن مواجه می‌شوند.

اما به نوشته بلومبرگ ادامه خرید نفت چین از ایران نشان می‌دهد ظاهرا دولتمردان پکن، ریسک ادامه خرید نفت از ایران را به جان خریده‌اند.

دولت چین اعلام کرده به تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا علیه فروش نفت ایران ملزم و پای‌بند نخواهد بود. جمهوری اسلامی ایران هم بارها اعلام کرده به هر طریق و روشی که لازم بداند نفت خود را خواهد فروخت و تحریم های یکجانبه آمریکا را دور خواهد زد.

چین و آمریکا هم‌اینک بر سر سیاست جنگ تعرفه‌ای دونالد ترامپ علیه چین، اختلافات شدیدی با یکدیگر دارند.

آمریکا هفته گذشته یک شرکت چینی را به دلیل خرید نفت ایران و نقض تحریم‌های یکجانبه واشنگتن، مورد تحریم قرار داد. وزارت خزانه‌داری آمریکا هفته گذشته شرکت چینی “ژوهی ژن رانگ” و خانم “یومین لی”، مدیر این شرکت رابه خاطر نقض تحریم‌های نفتی ایران مورد تحریم قرار داد. این شرکت در سال 2012 نیز از سوی دولت باراک اوباما به خاطر نقض تحریم نفتی ایران، تحریم شده بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اطلاعات گمرک چین از میزان واردات نفت ایران در ماه زوئن ممکن است نقض تحریم‌های ایران نباشد و نفتکش‌های ایرانی که در این ماه به بنادر چینی رسیده‌اند ممکن است تحویل سفارش‌های پیش از تحریم ایران در ماه می 2019 باشند.

/عصر ایران

  چین آزمایش موشکی آمریکا را مخاطره آمیز خواند
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی