با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

احیای کارت سوخت برای جلوگیری از قاچاق است نه سهمیه بندی

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس احیای کارت سوخت را برای جلوگیری از قاچاق بنزین و گازوئیل دانست و گفت: هیچ صحبتی برای گران کردن بنزین یا دو نرخی و سهمیه بندی مطرح نیست.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ اسداله قره خانی با اعلام اینکه دولت کارت سوخت را از 20 مرداد مجدد احیا خواهد کرد، گفت: «زیر ساخت های این کار وجود دارد و بعد از کلان شهرها، در شهرهای کوچک اعمال می شود.»

وی در پاسخ به این سوال که آیا این کار مقدمه برای گرانی بنزین نیست، تصریح کرد: «اراده دولت بر افزایش قیمت حامل های انرژی بوده ولی وقتی مجلس مصلحت ندانست این کار اتفاق افتد، دولت نیز کارت سوخت را عملیاتی نکرد تا اینکه هم اینک چنین اقدامی را انجام داده است.»

قره خانی با اعلام اینکه دولت دلیل احیای کارت سوخت را پایش و مدیریت سوخت بیان می کند، افزود: «قاچاق سوخت را خاصه در بخش گازوئیل در جنوب کشور شاهد هستیم و از مرزهای شرقی نیز بنزین قاچاق می شود و متاسفانه این ارقام کم نیست. لذا دولت قصد دارد کارت سوخت را مجدد احیا کند.»

این نماینده مجلس گفت :«پالایشگاه ها همگی دولتی هستند؛ لذا از این مسیر قاچاق صورت نمی گیرد. شرکت پخش نیز دولتی است و تنها جایگاه های توزیع سوخت می ماند و در این بخش شائبه بیشتر است.»

قره خانی افزود :«در جایگاه سوخت محتمل است کامیون تخلیه، بنزین را تخلیه نکرده و سر از دیگر جاها در آورد یا اینکه یک خودرو چندین بار سوخت گیری نماید.»

وی ادامه داد: «با احیای کارت سوخت مشخص می شود قاچاق از کجا درز پیدا می کند. آیا از طریق خودروهاست یا توسط جایگاه های خصوصی صورت می گیرد.»

انتهای پیام/

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی