با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

آنتونی استوکس چگونه از دست تراکتور فرار کرد

انگار ماجراهای آنتونی استوکس و تراکتور تبریز نمی‌خواهد تمام شود و این مهاجم گلزن به شکل عجیبی از دست تراکتور خارج شد.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ استوکس یکی از خریدهای خوب تراکتور در فصل گذشته بود که توانست گل‌های مهم و ارزشمندی هم برای این تیم بزند. با این عملکرد، باشگاه تراکتور خیلی زود تصمیم گرفت قرارداد مهاجم ایرلندی خود را به مدت 2 فصل دیگر تمدید کند تا آنتونی استوکس قراردادی 4 ساله با تراکتور داشته باشد چراکه قرارداد ابتدایی او هم به مدت 2 فصل بود. با این شرایط، تراکتور که برای قهرمانی در فصل نوزدهم برنامه‌ریزی کرد، امیدوار بود که با حضور این بازیکن و لی اروین بتواند به خواسته‌اش برسد اما هنوز به نیم‌فصل لیگ هجدهم نرسیده بودیم که بی‌نظمی‌های بازیکنان بریتانیایی تراکتور شروع شد. آنتونی استوکس و لی اروین در موعد مقرر به ایران و تمرینات تراکتور برنگشتند. بهانه‌های مختلفی در رابطه با این مسأله بیان شد که در نهایت استوکس برگشت اما خبری از اروین نشد. این اتفاق باعث شد باشگاه تراکتور به دنبال شکایت باشد که در نهایت استوکس در یکی از سفرها به کشورش، با اروین صحبت کرد و توانست او را متقاعد به بازگشت کند اما دیگر این بازگشت فایده‌ای نداشت.

اروین اصلا آماده نبود و نمی‌توانست در هفته‌های پایانی لیگ کمکی به تراکتور داشته باشد. با همه اینها، باشگاه تراکتور روی این 2 بازیکن گلزن و گل‌ساز برای فصل نوزدهم حساب باز کرده بود. سرمربی جدید قرمزپوشان تبریزی هم انتخاب شد و حتی تمرینات را شروع کرد اما خبری از استوکس و اروین نشد. باشگاه تراکتور از آنها خواست در تمرینات شرکت کنند اما باز هم خبری نشد تا اینکه خبر رسید آنتونی استوکس قصد دارد با تیم آدانا دمیراسپور ترکیه قرارداد امضا کند.

این خبر چندان باورکردنی نبود چون استوکس با تراکتور قرارداد داشت اما «دیلی میل» در خبری که در رابطه با حضور استوکس در تیم ترکیه‌ای نوشته بود، آورد: «با توجه به اینکه مطالبات آنتونی استوکس از سوی باشگاه تراکتور تبریز پرداخت نشد، او می‌تواند به تیم دیگری برود.» این بخش از خبر خیلی عجیب بود چراکه باشگاه تراکتور از زمانی که خصوصی شد مشکل مالی نداشت و بدون شک در مورد بازیکنان خارجی خود هم کم‌کاری نمی‌کرد که مبادا برایش مشکلی ایجاد شود. شاید باشگاه تراکتور بخشی از مطالبات استوکس و اروین را به خاطر غیبت‌های غیرموجه در تمرینات، به‌عنوان جریمه پرداخت نکرده باشد اما بعید است که مطالبات این بازیکنان پرداخت نشده باشد. غلامرضا صادقیان مدیرعامل باشگاه تراکتور در این مورد می‌گوید: «تمام حقوق استوکس مطابق قرارداد پرداخت شده و هیچ بندی که به او حق فسخ (دلیل موجه برای فسخ) بدهد صورت نپذیرفته و لذا استوکس می‌بایست به قرارداد خود با ما احترام می‌گذاشت.»

به هر حال، زمانی که خبر حضور آنتونی استوکس در ترکیه برای قرارداد با آدنا دمیر اسپور منتشر شد، مدیرعامل باشگاه تراکتور خیلی زود خود را به ترکیه رساند تا قبل از اینکه قراردادی امضا شود، با این بازیکن صحبت کند اما ظاهرا شرایط آنطور که باید و شاید پیش نرفت. به این ترتیب استوکس رسما با تیم دسته دومی ترکیه‌ای قرارداد امضا کرد و با مدیر این باشگاه هم عکس یادگاری گرفت. بعد از این عکس یادگاری بود که باشگاه تراکتور به فکر افتاد تا راه‌های قانونی را برای بازگرداندن این بازیکن انجام دهد. البته کارهای قانونی برای این اتفاق بدون شک زمان خواهد برد و تراکتور باید به فکر بازیکن دیگری باشد. با این حال شکایت انجام شده.

مصطفی کاراندیش معاون حقوقی باشگاه تراکتور درباره قرارداد آنتونی استوکس با باشگاه آدانا دمیراِسپور ترکیه می‌گوید: «این بازیکن از باشگاه تراکتور رضایتنامه نگرفته و ما هم به فدراسیون ترکیه و باشگاه آدانا دمیراسپور نامه زده‌ایم که این اقدام آنها خلاف قانون است. استوکس با تراکتور قرارداد دارد و اگر هم تمایلی به حفظ این بازیکن نداشته باشیم، باید باشگاه ترکیه‌ای از ما رضایتنامه بگیرد.» کاراندیش در رابطه با اینکه در این صورت استوکس برای دریافت ITC خود دچار مشکل خواهد شد، ادامه می‌دهد: «صددرصد همینطور است، مگر اینکه استوکس بخواهد درخواست فسخ یک‌طرفه بدهد که در این صورت هم پروسه خاصی را باید طی کند. با این حال قطعاً قرارداد استوکس با باشگاه ترکیه‌ای غیر قانونی است.»

اگرچه باشگاه تراکتور کارهای شکایت از استوکس و باشگاه آدانا را شروع کرده اما هواداران از اینکه می‌بینند بازیکن گلزن تیم‌شان دیگر در کنار قرمزپوشان نیست، ناراحت و عصبانی هستند. این موضوع کار را به جایی رسانده تا صادقیان چنین صحبتی در واکنش به این مسأله داشته باشد: «ما نه زندان داریم، نه پاسگاه، نه دادگاه و نه قاضی. ما کارهای قانونی را پیگیری می‌کنیم. پس هواداران بهتر است کمی صبور باشند تا کارها را به خوبی پیش ببریم.»

با وجود اینکه صحبت‌های مدیرعامل باشگاه تراکتور کاملا منطقی است اما بسیاری از هواداران نمی‌توانند این شرایط را بپذیرند. به همین دلیل حالا خبر می‌رسد باشگاه تراکتور برای آرام کردن هواداران به دنبال جذب کی‌روش استنلی است. مهاجمی که در سپاهان به خوبی درخشید و توانست آقای گلی لیگ را با لوسیانو پریرا به صورت مشترک به دست بیاورد. شاید کی‌روش تنها گزینه‌ای باشد که بتواند هواداران را آرام کند چراکه بازگرداندن آنتونی استوکس که معلوم نیست اتفاق بیفتد یا نه، بدون شک زمان خواهد برد اما ظاهرا کی‌روش با باشگاه سپاهان به توافق رسیده. البته هنوز هیچ قرارداد رسمی امضا نشده که این مساله تراکتوری‌ها را امیدوار کرده. به این ترتیب  اگر کی‌روش استنلی با تراکتور قرارداد امضا کند که بعید نیست اتفاق بیفتد، معادلات چند تیم تغییر می‌کند. به این صورت که با رفتن کی‌روش به تراکتور، سپاهانی‌ها مجبور می‌شوند به سراغ کریستین اوساگونا بروند تا بتوانند جای آقای گل لیگ را با این مهاجم نیجریه‌ای پر کنند. مهاجمی که در نیم‌فصل دوم لیگ هجدهم کمک زیادی به ذوب‌آهن کرد. البته اگر کی‌روش زیر توافقش با سپاهان بزند.

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی