با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

جمعیت هند طی یک دهه آینده از چین سبقت خواهد گرفت

یک گزارش سازمان ملل نشان می‌دهد که جمعیت هند طی ده سال آینده از جمعیت چین پیشی میگیرد و به یک و نیم میلیارد نفر خواهد رسید.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ سازمان ملل پیش‌بینی کرد جمعیت هند طی یک دهه آینده از چین سبقت خواهد گرفت.

 

به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، بر اساس گزارش سال ۲۰۱۹ سازمان ملل درخصوص چشم‌انداز جمعیت جهان، تا سال ۲۰۲۷ میلادی جمعیت هند از چین بیشتر خواهد شد. 

 

طبق این گزارش جمعیت جهان مجموعاً به ۹.۷ میلیارد نفر تا سال ۲۰۵۰ و حدود ۱۱ میلیارد نفر تا پایان قرن حاضر میلادی خواهد رسید. 

 

پیش‌بینی می‌شود جمعیت هند به حدود ۱.۵ میلیارد نفر افزایش یابد.

 

۹ کشوری که پیش‌بینی می‌شود بیشترین افزایش جمعیت را در سال‌های آینده داشته باشند شامل هند، نیجریه، پاکستان، جمهوری دموکراتیک کنگو، اتیوپی، تانزانیا، اندونزی مصر و آمریکا هستند.

 

«لیو ژنمین» معاون امور اقتصادی اجتماعی سازمان ملل گفت:‌ «بسیاری از کشورهای دارای سریع‌ترین رشد جمعیت، جزو فقیرترین کشورها هستند و افزایش جمعیت چالش‌های بیشتری را در تلاش آن‌ها برای فقرزدایی، دستیابی به برابری بیشتر، مبارزه با گرسنگی و سوء تغذیه و تقویت پوشش نظام‌های بهداشت و آموزش ایجاد می‌کند که تضمین می‌کنند کسی [در این برنامه ها] از قلم نمی‌افتد».

 

چین و هند در حال حاضر ۳۸ درصد از جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند. جمعیت کنونی چین ۱.۴۳ میلیارد و جمعیت هند ۱.۳۷ میلیارد نفر است.

انتهای پیام/

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی