با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

ظریف در اصفهان: مرحله دوم اقدام ایران در ارتباط با برجام ۱۶ تیرماه آغاز می‌شود

وزیر امور خارجه گفت: در نامه روحانی به سران و نامه بنده به موگرینی ۲ مرحله اقدامات درباره برجام اعلام شده، مرحله نخست از ۱۸ اردیبهشت‌ماه آغاز شد و از مرحله دوم نیز از ۱۶ تیر آغاز می‌‌شود.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ محمدجواد ظریف ظهر امروز پس از برگزاری نشست مشترک استراتژیک ایران و ترکیه در اصفهان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس قراری که روسای جمهور دارند، هر ۲ سال یک‌بار قرار است وزرای خارجه برای روابط راهبردی ۲ کشور برنامه‌ریزی کنند.

 

وی افزود: امروز نخستین جلسه برنامه‌ریزی در اصفهان تشکیل شد و توافق سند همکاری ۲ ساله کشور را امضا کردیم، همین‌طور فرصتی داشتیم درباره روابط ۲ جانبه و مسائل بین‌المللی گفت‌وگو کنیم و سفر بسیار خوبی بود.

 

وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: در همه حوزه‌ها اعم از اقتصادی، سیاسی، منطقه‌ای و بین‌المللی با ترکیه همکاری داریم و در همه این زمینه‌ها صحبت شد.

 

وی در پاسخ به سوالی درباره پایان فرصت ۲ هفته‌ای ایران و اقدام بعدی ایران در ارتباط با برجام تصریح کرد: اقدام بعدی را اعلام کردیم، در نامه روحانی به سران و نامه بنده به موگرینی ۲ مرحله اقدامات اعلام شده، مرحله نخست از ۱۸ اردیبهشت‌ماه آغاز شد و از مرحله دوم نیز از ۱۶ تیرماه آغاز می‌‌شود.

انتهای پیام/

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی