با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

نخستین واکنش آمریکا به حضور «آبه» در تهران: از تلاش‌های نخست وزیر ژاپن برای کاهش تنش با ایران حمایت می‌کنیم / آبه و ترامپ درمورد ایران، «توافق و هماهنگی کامل» دارند

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به سفر نخست وزیر ژاپن به تهران و دیدار وی با رییس جمهور حسن روحانی واکنش نشان داد و گفت ما از هرگونه تلاش شینزو آبه برای کاهش تنش میان تهران و واشنگتن حمایت می کنیم.

اصلاحات نیوز؛ به گزارش کیودو نیوز، مورگان اورتاگوس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا طی اظهاراتی و در واکنش به حضور شینزو آبه در تهران تاکید کرد: هر کاری که نخست وزیر ژاپن بتواند انجام دهد مورد حمایت ما خواهد بود. ما این مساله را چند هفته پیش نیز مطرح کردیم؛ اینکه اعضای جامعه جهانی هر کاری می توانند برای جلوگیری ایران در تشدید تنش ها انجام دهند.

 

وی در کنفرانس مطبوعاتی خود ادامه داد: همانطور که دوشنبه نیز اعلام کردیم بسیار مطمئن هستیم که وزیر خارجه آلمان نیز چنین پیامی به ایرانی‌ها داده و مطمئن هستیم که نخست‌وزیر ژاپن هم همین کار را انجام خواهد داد. ایالات متحده انتظار دارد که ژاپن و دیگر متحدان به رهبری ایران این پیام را ارسال کنند که تشدید هرچه بیشتر تنش ها و رویارویی های نظامی تحمل نخواهد شد.

 

اورتاگوس تاکید کرد: آبه و دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا «توافق کامل و هماهنگی کامل» در زمینه سیاست اعمالی در قبال ایران با یکدیگر دارند. من از ابتدا شاهد این مساله هستم که متحدان ما در خصوص اینکه ایران باید فعالیت های خصمانه و بی ثبات کننده خود را متوقف نماید، با ما توافق دارند.

 

گفتنی است شینزو آبه نخست وزیر ژاپن برای نخستین بار در ۴۰ سال گذشته، روز چهارشنبه و در جریان سفری دو روزه به ایران، وارد تهران شد. وی قرار است امروز(پنجشنبه) با رهبری ایران دیدار داشته باشد.

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی