با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

پروانه سلحشوری: صداوسیما گاهی به منافع ملی ضربه می‌زند

پروانه سلحشوری، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، تاکید کرد: تحقیق‌وتفحص از صداوسیما مساله بسیار مهمی است و خیلی هم ضرورت دارد. به‌واقع معلوم نیست در صداوسیما چه می‌‌گذرد و سیاست‌های اتخاذی‌ این سازمان بعضاً به منافع ملی ضربه می‌زند.

اصلاحات نیوز؛ پروانه سلحشوری، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، طی گفت‌وگو با خبرنگار اعتمادآنلاین، در خصوص تحقیق‌وتفحص از سازمان صداوسیما، گفت: تحقیق‌وتفحص از صداوسیما ایده‌آل است و من کاملاً با این موضوع موافقم، اما متاسفانه تحقیق‌وتفحص‌ها در مجلس به نتیجه مطلوب نمی‌رسد.

 

او ادامه داد: زمانی تا پایان عمر مجلس دهم باقی نمانده است و اصلاً معلوم نیست این تحقیق‌وتفحص به نتیجه‌ دلخواه برسد. در مجلس معمولاً استارت تحقیق‌وتفحص زده می‌شود؛ مثل تحقیق‌وتفحص در مورد استقلال و پرسپولیس، اما در این تحقیق‌وتفحص به چه نتیجه‌ای رسیدند؟ ما در کمیسیون فرهنگی هستیم و نمی‌دانیم که نتیجه تحقیق‌و‌تفحص از استقلال و پرسپولیس چه شد.

 

این نماینده مجلس تاکید کرد: تحقیق‌وتفحص از صداوسیما مساله بسیار مهمی است و خیلی هم ضرورت دارد. به‌واقع معلوم نیست در صداوسیما چه می‌‌گذرد و سیاست‌های اتخاذی‌ این سازمان بعضاً به منافع ملی ضربه می‌زند. صداوسیما در بعد اطلاع‌رسانی‌ هم دقیق نیست؛ برای مثال صداوسیما زینی‌وند را به‌ عنوان سرپرست آموزش‌وپرورش معرفی می‌کند، در حالی‌ که هنوز سرپرست معرفی نشده بود. شبکه‌ای که باید منبع موثق خبررسانی جمهوری اسلامی باشد حتی اخبار موثق را ارائه نمی‌دهد.

 

سلحشوری با اشاره به بودجه ۲۷۰۰ میلیاردی صداوسیما گفت: هرساله به صداوسیما بودجه خوبی تعلق می‌گیرد و یکی از بودجه‌های کلان در سطح کشور مختص این سازمان است. بودجه صداوسیما ۲۷۰۰ میلیارد است، در حالی‌ که به‌ جز وزارت آموزش‌وپرورش که حدود یک‌ میلیون کارمند دارد، وزارتخانه‌های دیگر بودجه خاصی ندارند.

 

او با اشاره به انتقاد مردم از صداوسیما و از دست رفتن مخاطبان رسانه ملی تاکید کرد: روزبه‌روز از مخاطبان صداوسیما کاسته می‌شود و در عوض به مخاطبان شبکه‌های برون‌مرزی افزوده می‌شود. این نشان می‌دهد صداوسیما از نظر عملکردی هم ناتوان است. بنابراین تحقیق‌وتفحص از صداوسیما پیشنهاد خوبی است، اما این پیشنهاد خوب در موقعیت و زمان نامناسبی مطرح شد.

 

این نماینده مجلس گفت: طرح مجلس برای نظارت بر صداوسیما که کمیسیون فرهنگی به دنبال آن بود، با توجه به لابی‌های بسیار شدید، رای نیاورد. در حالی‌ که هیچ‌چیزی در این طرح نبود که مانعی برای اداره صداوسیما ایجاد کند. اما با این‌ حال آنها- صداوسیمایی‌ها- اجازه ندادند که این طرح به تصویب برسد و صداوسیما لابی‌های بسیار پرقدرتی دارد.

 

سلحشوری، با انتقاد از لابی صداوسیما برای رای نیاوردن طرح‌های مرتبط با این سازمان، تاکید کرد: رای‌ آوردن تحقیق‌وتفحص از صداوسیما یک‌ طرف است، مانع‌ ایجاد کردن برای رای‌ آوردن هم طرف دیگر است. حتی در مورد امضا کردن این طرح معلوم نیست چند نفر از نمایندگان راضی به امضا شوند، چون مخالفت کردن با صداوسیما هزینه دارد. حتی صحبتی که الان با شما می‌کنم برای ما هزینه دارد. در جریان هستید که چقدر برنامه‌ علیه من درست کردند، آن‌ هم به دلیل اینکه بعضی‌ اوقات نسبت به عملکرد صداوسیما انتقاد داشتم. اینها به این صورت وارد بازی می‌شوند…

 

او در پایان گفت: اگر نمایندگان طرح تحقیق‌وتفحص از صداوسیما را امضا کنند، به نظر نمی‌رسد بتواند در مجلس رای بیاورد، اما در کل من از موافقان این تحقیق‌وتفحص هستم حتی با اینکه می‌دانم زمان و موقعیت مناسبی نیست.

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی