با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

نفت ایران گران شد

قیمت نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به ١٢ اوت (٢٢ مردادماه) با دو دلار و ١١ سنت افزایش به ۴١ دلار و ۵٢ سنت برای هر بشکه رسید.

به گزارش اصلاحات نیوز، روند کاهشی قیمت نفت، پس از انتشار خبرهایی مبنی بر احتمال همگرایی اعضای اوپک برای مدیریت عرضه متوقف شده و حتی قیمت ها اندکی نیز رشد داشته است.

قرار است نشست اوپک در اواخر ماه سپتامبر (مهرماه) در الجزایر برگزار شود و براین اساس، امیدواری نسبت به بهبود بازار نفت افزایش یافته است.

به گزارش اداره کل امور اوپک و روابط با مجامع انرژی وزارت نفت، قیمت نفت خام سنگین ایران با یک دلار و ٩٨ سنت افزایش به ٣٩ دلار و ٩٢ سنت برای هر بشکه رسید، این در حالی است که نفت سنگین ایران امسال تاکنون ٣۵ دلار و ۴۵ سنت برای هر بشکه ارزش داشت.

قیمت سبد نفتی اوپک نیز در هفته مورد بررسی، به ۴١ دلار و ١٩ سنت برای هر بشکه رسید که نسبت به هفته پیش از آن، دو دلار و ٩ سنت افزایش نشان می دهد.

هر بشکه نفت خام دبلیو.تی.آی آمریکا در هفته منتهی به ١٢ اوت با دو دلار و ٢٧ سنت افزایش، ۴٣ دلار و ١٠ سنت برای هربشکه معامله شد.

قیمت نفت خام شاخص برنت دریای شمال با دو دلار و ٩٧ سنت افزایش به ۴٣ دلار و ٨١ سنت برای هر بشکه رسید که بیشترین افزایش را در میان نفت خام های شاخص به خود اختصاص داد.

قیمت های نفت خام شاخص دوبی و عمان به ترتیب با یک دلار و۶١ سنت و یک دلار و ٨٧ سنت افزایش به ۴١ دلار و ۶١ سنت و ۴٢ دلار و ٢٧ سنت برای هر بشکه رسید.

منبع: ایرنا
  اروپا با آمریکا درباره معافیت‌های تحریمی فردو و اراک رایزنی کرد
آگهی
آگهی