با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

مقام کویتی: از هیچ تلاشی برای آرام کردن منطقه دریغ نمی‌کنیم

معاون وزیر خارجه کویت تأکید کرد که کویت از هیچ تلاشی برای آرام کردن اوضاع در منطقه دریغ نخواهد کرد.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ «خالد الجارالله» معاون وزیر خارجه کویت با اشاره اظهارات مقامات ایرانی و آمریکایی در خصوص عدم تمایل برای ورود به جنگ، گفت: «تنش‌ها وجود دارد اما به این سخنان نگرش مثبت داریم و این اظهارات می‌تواند آتش بحران را خاموش کند».

 

وی تأکید کرد که کویت هرگز از هیچ تلاشی برای آرام کردن اوضاع دریغ نخواهد کرد.

 

به نوشته روزنامه کویتی «الجریده»، این مقام کویتی در یک کنفرانس خبری درباره عدم درخواست کویت از شهروندان خود برای ترک عراق تصریح کرد که ارزیابی ما از اوضاع این است که دلیلی برای چنین درخواستی از شهروندان برای ترک عراق وجود ندارد و در صورتیکه احساس کنیم چنین کاری نیاز هست حتما آن را انجام خواهیم داد.

 

استقرار نیروهای آمریکایی امری طبیعی است

 

الجارالله درباره استقرار نیروهای آمریکایی در کشورهای منطقه نیز گفت: «تماس‌ها با طرف آمریکایی ادامه دارد و ما در چارچوب توافقنامه‌های فیمابین عمل می‌کنیم و لذا هر گونه هماهنگی و ارتباطی یک امر طبیعی است».

 

وی درباره امنیت کشتی‌های نفتی نیز تأکید کرد که طبیعی است کویت تصمیماتی اتخاذ کند و هماهنگی بین کویت و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌فارس جهت تضمین ارسال محموله‌های نفتی به بازارهای جهانی وجود دارد.

 

نخست‌وزیر عراق به کویت می‌آید

 

این مقام کویتی درباره آینده روابط کویت و عراق نیز ابراز خوش‌بینی کرد و گفت که امیدوار است روابط دو کشور در تمامی زمینه‌ها توسعه یابد.

 

وی افزود که روز چهارشنبه نیز نخست‌وزیر عراق برای بررسی همکاری‌های مشترک به کویت سفر می‌کند و قرار است پرونده‌های مهم از جمله مرزهای دریایی بررسی شود همچنانکه در سفر اخیر وزیر خارجه عراق به کویت، پیشرفت‌های مثبتی در این باره حاصل شد.

 

معاون وزیر خارجه کویت درباره بحران در روابط قطر با چهار کشور عربی نیز گفت که کویت همچنان به بسته شدن این پرونده امیدوار هست تا کشورهای منطقه از این بحران فارغ شده و بر روی مقابله با دیگر چالش‌ها متمرکز شوند.

 

انتهای پیام/.

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی