با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

عضو فراکسیون کارگری مجلس : موهبتی بهترین گزینه برای مدیریت تامین اجتماعی است / چالشهای تامین اجتماعی در انتظار مدیریت موهبتی

به گزارش اصلاحات نیوز؛ عضو فراکسیون کارگری مجلس با تاکید بر اینکه در آینده هزینه های سازمان تامین اجتماعی رو به افزایش است و نباید و نمی توانیم این سازمان را به حال خودش رها کنیم گفت: بنابراین مجلس شورای اسلامی آمادگی کامل دارد تا این مشکلات را با تصویب قوانین موثر حل کند و از موهبتی می خواهیم چالش های تامین اجتماعی را به صورت لایحه به مجلس ارایه کند و ما نیز به دنبال حل آنها خواهیم بود.

 

سید مهدی مقدسی سازمان تامین اجتماعی را بسیار مهم توصیف کرد و گفت: این سازمان به عنوان یک صندوق معتبر، خدمات بسیاری ارایه می کند که در زمینه های اجتماعی و اقتصادی تاثیر گذار است.

 

وی به تشریح عملکرد سازمان تامین اجتماعی پرداخت و گفت: تامین اجتماعی کارگران و شاغلان را بیمه می کند، در بخش درمانی کشور حضور موثر و پر رنگی دارد و مستمری بسیاری از بازنشستگان کشور را تامین می کند که هر کدام در جایگاه خود اهمیت ویژه ای دارد.

 

نماینده اراک در مجلس شورای اسلامی افزود: از همه مهمتر بنگاههای اقتصادی زیر مجموعه تامین اجتماعی است که چالشهای بسیاری را به وجود آورده و همواره برای دولت و مجلس حاشیه ساز بوده است.

 

وی با یادآوری اینکه تامین اجتماعی در حالی به بیش از ۴۰ میلیون نفر خدمات می دهد که هیچ اعتبار دولتی دریافت نمی کند گفت: امروزه تامین اجتماعی باید هزینه های خودش را تامین کند و نمی تواند تنها به حق بیمه های دریافتی از شاغلان اکتفا کند. بنایر این باید بتواند از طریق سرمایه گذاری و فعالیتهای اقتصادی، هزینه های خودش را تامین کند.

 

مقدسی با انتقاد از مباحثی که در خصوص واگذاری بنگاههای اقتصادی تامین می شود گفت: در این شرایط سازمان اگر قرار باشد از طریق بنگاه اقتصادی درآمد زایی نداشته باشد و دولت نیز اعتباری به سازمان ندهد، سازمان چگونه می تواند هزینه هایش را تامین کند.

 

وی با اشاره به اعدادی که در خصوص بدهی دولت به سازمان مطرح می شود گفت: روایتهای گوناگونی وجود دارد که تا ۲۰۰ هزار میلیارد تومان نیز مطرح است. اما در نهایت اینکه دولت بدهی کلانی به تامین اجتماعی دارد که باعث نابسامانی وضعیت تامین اجتماعی شده و باید پرداخت شود.

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات مجلس برای حل مشکلات تامین اجتماعی گفت: دولت باید بر اساس لایحه بودجه سالهای ۹۷ و ۹۸ و نیز برنامه های توسعه، مطالبات تامین اجتماعی را پرداخت کند تا توان سازمان کاهش نیابد و بتواند خدمات خود را به کارگران و بازنشستگان ارایه کند.

 

وی با تاکید بر اینکه کارگران و بازنشستگان در بحث درمان مطالبات و خواسته هایی دارند که تنها از عهده تامین اجتماعی بر می آید گفت: تمام ا ین موارد و بسیاری موارد دیگر را مطرح کردم تا اهمیت تامین اجتماعی و مدیریت بر آن بر همگان مشخص شود و بدانیم که برای این سازمان نمی توانیم مدیری بی تجربه منصوب کنیم.

 

مقدسی، موهبتی را بهترین گزینه برای مدیریت تامین اجتماعی در حال حاضر توصیف کرد و گفت: تامین اجتماعی مدیری توانمند و پیگیر می خواهد و سابقه موهبتی بیانگر آن است که در مقام های قبلی توانمندی خوبی از خود نشان داده است و امیدواریم در مدیریت تامین اجتماعی نیز بتواند موفق عمل کند که البته دور از ذهن نیست.

 

وی نکته مهم در مدیریت تامین اجتماعی را ایجاد تعامل و کاهش تنشهای سازمان دانست و گفت: نکته مهم ان است که سازمان تامین اجتماعی نیازمند حمایت است و اگر با چالش رو به رو شود، آینده کارگران و بازنشستگان با مخاطره رو به ور می شود. بنابر این باید مدیری با تدبیر در آن منصوب شود.

 

عضو فراکسیون کارگری مجلس با تاکید بر اینکه دولت باید در پرداخت مطالبات خودش به تامین اجتماعی تسریع کند گفت: موهبتی باید تمام تلاش خود را به عمل آورد تا مطالبات تامین اجتماعی دریافت شود و این چالش ها را به حداقل ممکن کاهش دهد.

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی