با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

خوراکی‌های پرانرژی را بشناسید

اصلاحات نیوز؛ تغذیه سالم تعریف‌های گوناگونی دارد. در اینجا با خوردنی‌های سرشار از انرژی‌آشنا شوید و با انتخاب آگاهانه خوراک روزانه خود، سلامت بدن‌تان را حفظ کنید.

ارتعاشات درون سلول‌های بدن یک انسان سالم
دکتر روبرت یانگ‌، یکی از متخصصان برجسته میکروبیولوژی تحقیقات ارزشمندی در مورد تغذیه سالم و را‌ه‌های پیشگیری از بیماری انجام داده است. او ارتعاشات درون سلو‌‌لی را اندازه گرفته است. ارتعاشات درون سلولی بدن یک انسان سالم ۷۰ مگاهرتز است. این ارتعاشات در سلول‌های یک بافت سرطانی به ۴۰ مگاهرتز کاهش پیدا می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهند زمانی‌که ارتعاشات به زیر ۴۰ مگا هرتز سقوط می‌کند سلول کم کم می‌میرد.


گزنه را جدی بگیرید

سلول‌های گوشت مرغ پخته و همبرگر ارتعاشاتی بین ۳ تا ۵ مگا هرتز دارند، درحالی‌که سبزیجات تازه، جوانه گندم و برگ کاهو دست‌کم ۷۰ مگاهرتز ارتعاشات دارند. گیاهان وحشی مانند گزنه انرژی بسیار زیادی دارند. این گیاه وحشی را که در شرایط سخت هم رشد می‌کند، در خوراک خود بگنجانید. گزنه را مانند اسفناج مدت کوتاهی بخارپز کنید.

تخریب پروتئین‌هادر دمای بالا
خوراکی‌هایی که انرژی ندارند، نمی‌توانند انرژی ببخشند. گوشت همبرگر فاصله زیادی با گوشت حیوان مرده که خوردن آن در بسیاری از ادیان حرام است، ندارد. بسیاری از مواد غذایی در گرمای بالای ۵۰ درجه بخش اعظم ارزش‌غذایی خود را از دست می‌دهند. در این دما ویتامین‌ها از بین‌می‌روند، پروتئین، چربی‌های سالم و آنزیم‌‌های درون سلولی تخریب می‌شوند و سلول‌ها می‌میرند.

تشابه «خون گیاهی»با خون انسان
سبزیجات دارای کلروفیل هستند؛ ماده‌ای که به آن «خون گیاهی» گفته می‌شود. کلروفیل با گلبول‌های قرمز خون انسان تنها یک تفاوت ساختاری دارد؛ هسته مرکزی در مولکول کلروفیل، منیزیوم و در گلبول‌های قرمز بدن انسان، آهن است. سبزیجات با برگ تیره مانند جعفری، اسفناج یا میو‌ه‌های خشک مثل زردآلو و دانه‌های روغنی دارای آهن هستند. خوردن سبزیجات کیفیت خون را بالا می‌برد.

کیفیت سلو‌ل‌های بدنتان را بالا ببرید
خوراک با کیفیت در اختیار بدنتان قرار دهید. تحقیقات دکتر یانگ حاکی از آن است که از هر ۱۰ هزار انسان یکی خون سالم دارد. خون سازنده سایر بافت‌های بدن مانند پوست، ‌استخوان، کبد، روده و غیره است. هرچه کیفیت خون بالاتر رود، کیفیت سلول‌های بدن نیز افزایش پیدا می‌کند.

میوه تازه را به عنوان میان‌وعده غذایی بخورید
هنگام انتخاب مواد خوراکی چند لحظه فکر کنید. میوه‌ تازه فصل بخرید و از مصرف میو‌ه‌های انباری که به آنها مواد نگهدارنده زده شده پرهیز کنید. میوه را به عنوان یک میان‌وعده غذایی بخورید و به معده و روده‌تان سه تا چهار ساعت استراحت دهید تا میوه را هضم و جذب کند.

خودتان چیپس مرغوب درست کنید
اگر چیپس دوست دارید سیب‌زمینی بخرید، در بهترین شرایط از مزارعی که می‌دانید کودهای شیمیایی استفاده نمی‌کنند و آبیاری با فاضلاب ندارند، آن را ورقه ورقه کرده در آفتاب یا فر با دمای کم خشک کنید، با روغن گیاهی مرغوب سرخ کرده و به نمک دریا، پودر پاپریکا و ادویه گیاهی آغشته و تازه مصرف کنید. تغییر عادات غذایی سخت است، کم کم شروع کنید.

انسان‌ها غریزه طبیعی خود را فراموش کرده‌اند
برای بسیاری از آدم‌ها خوشایند نیست که با حیوانات مقایسه شوند اما جالب است بدانیم درحالی‌که انسان‌‌ها فراموش کرده‌اند چه خوراکی برای بدنشان مفید است، حیوانات به‌طور غریزی می‌د‌انند که برای پرهیز از بیماری از چه خورا‌ک‌هایی باید صرف‌نظر کنند. آنها به عادات غذایی گونه خود وفادار ماند‌ه‌اند، اما انسان‌ها با گذشت زمان همه‌چیز خوار شده‌اند.

همه چیز نخورید!
دستگاه گوارش شامپانزه‌ها بیشترین نزدیکی را به انسان دارد. شامپانزه‌ها ۵۰ درصد میو‌ه‌، ۴۰ درصد برگ و گیاهان وحشی و ۱۰ درصد دانه‌‌های روغنی و مقدار اندکی حشره، تخم‌پرندگان و پستانداران کوچک می‌خورند.

دانه‌‌های روغنی را در خوراک روزانه بگنجانید
ترجمه خوراک شامپانزه‌ها برای انسان می‌شود: ۵۰ درصد میوه، ۴۰ درصد سبزی و سالاد و گیاهان وحشی، ۸ درصد دانه‌های روغنی و ۲ درصد گوشت. چیزی از قلم افتاده است؟ بله! نوشیدنی‌های گازدار، الکل، چای، شکلات، قهوه، شیر و حتی غلات و حبوبات. در نتیجه باید گفت شیرینی، ماکارونی، پیتزا، خامه و پودینگ هم در این لیست جایی ندارند.

غلات برای سیر کردن شکم است
غلات از ۱۰ هزار سال پیش وارد سبد غذایی انسان‌ها شدند، درحالی‌که انسان‌ها دو میلیون و پانصد سال پیش از این تاریخ بدون غلات زندگی می‌کردند. با غلات می‌توان انسان‌های بیشتری را به سرعت و برای زمانی نسبتا طولانی سیر کرد. امروزه غلات به افزودنی‌هایی آغشته می‌شوند که برای بدن انسان بسیار مضر هستند. حتی نان هم افزودنی‌هایی مانند پودر جوش‌‌شیرین، فسفات یا معطرکننده دارد.

نان کمتر مصرف کنید
جوش‌شیرین در مقیاس زیاد به سلامت انسان ضرر می‌زند. PH جوش‌شیرین حدود ۱ / ۰ است درحالی که PH شیره معده انسان ۲/ ۲ تا ۲/ ۳ است. مثلا با مصرف زیاد نان لواش، معده شروع به ترشح اسید بیشتر می‌کند که در درازمدت سوءهاضمه ایجاد می‌کند. از طرف دیگر جوش‌شیرین از جذب املاح در بدن جلوگیری می‌کند. هرچه مصرف غلات بیشتر باشد مصرف سالاد و میوه کمتر خواهد بود و در نتیجه انرژی کمتری به بدن می‌رسد.

  ابهامات طرح جدید مالیات بر سکه
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی