با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

پاشازاده: مدیران استقلال با مردم رو راست باشند

مهدی پاشازاده هرگز دستیاری فرهاد مجیدی را قبول نمی کند. او دلیل هم دارد. پاشازاده بر این باور است که نباید دستیار کسی شد که هیچ سابقه سرمربیگری ندارد.

اصلاحات نیوز؛ بحث انتخاب سرمربی جدید در استقلال هر روز داغ تر می‌شود و مشخص نیست که سران باشگاه استقلال چه برنامه ای برای آینده دارند. از طرفی نام مجیدی معرفی می‌‌شود و در عین حال اعضای کمیته فنی استقلال به انتخاب سرمربی خارجی تاکید دارند. در این اثنا نام امیرقلعه نویی هم مطرح است که سکوت عجیب مدیرعامل باشگاه استقلال و پاسخ ندادن به سوالاتی درباره انتخاب سرمربی جدید همه را گیج و سردرگم کرده است. مهدی پاشازاده، پیشکسوت باشگاه استقلال از این شرایط ناراضی است واعتقاد دارد که مدیران باشگاه استقلال باید هر چه زودتر در این باره شفاف سازی کنند و به مردم بگویند که در استقلال چه خبر است.

***

 

وضعیت کنونی استقلال خیلی ها را به یاد فصول قبل می‌اندازد که بلاتکلیفی در نقل وانتقالات موج می‌زد. اکنون نیز در حالی که فصل تمام شده، مشخص نیست چه کسی سرمربی استقلال خواهد بود. گاهی صحبت از سرمربی خارجی است، گاهی امیرقلعه نویی و گاهی هم مجیدی.

 

ما داخل گود نیستیم که ببینم چه اتفاقاتی در داخل باشگاه رخ می‌دهد. کسی هم نیست که در این باره به مردم شفاف توضیح بدهد که در باشگاه چه خبر است. وقتی توضیحی داده نمی‌شود، ما هم نمی‌دانیم چه برنامه ای دارند اما برای تیمی که ۳۰ میلیون هوادار دارد باید شفاف سازی صورت بگیرد. استقلال مثل باشگاه های اروپایی نیست که فقط مدیرعاملش تصمیم بگیرد. در استقلال مدیرعامل یک صحبتی انجام می‌دهد، هیات مدیره یک چیز و از سویی وزارت ورزش هم در مقام تصمیم گیرنده است. این مسائل است که استقلال را دچار سردرگمی کرده و من نگرانم که اتفاقات سال های قبل دوباره رخ دهد و استقلال زمان از دست دهد. ما در سال ۲۰۱۹هستیم و زمانبندی خیلی اهمیت دارد. امیدوارم تصمیم گیران باشگاه استقلال با درک این مسائل تصمیم گیری درستی داشته باشند.

 

پیشنهاد شما در این شرایط چیست؟

 

دو مدل تصمیم می‌شود گرفت. یک مدل انتخاب سرمربی خارجی است که حتما باید کنارش یک مربی ایراین با جنم و با تجربه قرار داد که کار را جمع کند. کسی باید کنار سرمربی خارجی باشد که بازیکنان از او حساب ببرند به این دلیل که سرمربی جدید خارجی وقتی به ایران می‌آید با فضای این باشگاه آشنا نیست و حتما یک ایرانی باید به او کمک کند.

 

الان چنین کاراکتری در استقلال وجود ندارد؟

 

(قدری مکث می‌کند) نه وجود ندارد. زمانی من بازیکن استقلال بودم و وقتی می‌خواستم پیراهنم را در رختکن عوض کنم، اگر خدای ناکرده پیراهن استقلال از دستم روی زمین می‌افتاد، بزرگ ترهای تیم با سیلی توی صورتم می‌زدند تا بفهمم این پیراهن چه قدر ارزشمند است. البته کسی باید این کار را بکند که خودش ارزش پیراهن استقلال را حفظ کرده باشد و پیراهن استقلال را به پول نفروخته باشد. اگر چنین شخصیتی در استقلال وجود داشته باشد و در کنار سرمربی خارجی قرار بگیرد قطعا تیم نتیجه می‌گیرد اما متاسفانه نه فقط الان بلکه مدتی است در استقلال نمی‌بینم که احترام ها حفظ شود یا کسی از بزرگ تر حساب ببرد. این اتفاقات استقلال را به روزی رسانده که رقیب سنتی اش ۳ فصل پی در پی قهرمان لیگ می‌شود.

 

و این ماجرا خیلی هم غیرقابل تحمل شده برای استقلالی ها.

 

بله، شاید شما بتوانی در یک جمع پرسپولیسی بگویی من استقلالی نیستم تا تحقیرت نکنند اما من مهدی پاشازاده که نمی‌توانم استقلالی بودنم را کتمان کنم. می‌توانم؟ نه، هرگز. من از نوجوانان برای استقلال بازی کردم. به بزرگسالان رفتم. ملی پوش شدم. لژیونر شدم و وقتی برگشتم باز هم پیراهن استقلال را تن کردم و وقتی من را نخواستند دیگر به تیمی نرفتم در حالی که پیشنهاد داشتم اما دلم نیامدم پیراهن تیم دیگری را بپوشم. من در اوج که بودم بهره اقتصادی زیادی هم برای استقلال داشتم. می‌توانید این را از آقای فتح الله زاده بپرسید. وقتی من را ترانسفر کردند ۴۰۰هزار مارک به استقلال رسید. با این حال با منی که این همه سوابق در استقلال در کارنامه دارم حتی یک تماس خشک و خالی هم گرفته نمی‌شود بپرسند نظرت درباره آینده استقلال چیست یا اگر راهکاری داری بیان کن. اصلا تماسی گرفته نمی‌شود!

 

از محمود فکری پرسیدند که دستیاری فرهاد مجیدی را قبول می‌کنی که اعلام کرد، نه. شما چه طور، اگر پیشنهادی بشود حاضرید با مجیدی در استقلال کار کنید؟

 

من یک سوال از شما می‌پرسم. فرهاد مجیدی کجا سرمربیگری کرده؟ کجا تیم از لیگ دو به لیگ یک آورده؟ چند سال در لیگ یک کارکرده؟ اصلا آیا جایی محک خورده است؟ چند دعوا در لیگ یک دیده؟ ناداوری دیده؟ کتک خورده؟ چه تجربیاتی در مربیگری دارد؟ شما ابتدا جواب این سوالات من را بدهید. به طور کلی من نمی خواهم درباره افراد حرفی به زبان بیاورم. 

 

شاید به خاطر محبوبیتش بوده که در چنین فضایی فرصت کار پیدا کرده است.

 

مگر به محبوببیت است؟ ببینید بازیگری با مربیگری زمین تا آسمان فرق می‌کند. من مهدی پاشازاده اگر هم بخواهم دستیار شوم، دستیار کسی می‌شوم که مربیگری کرده باشد. من ۶ تا تیم از لیگ های پایین، بالا آوردم، آن وقت بروم دستیار کسی شوم که خودش حتی یک فصل هم سابقه مربیگری در لیگ دو را ندارد؟

 

چند روز پیش با کامران منزوی صحبت می‌کردیم که از شما به نیکی یاد کرد.

 

از همان آقای منزوی هم می‌توانید بپرسید زمانی که من برای استقلال بازی می‌کردم چه شرایطی بود. باور کنید حقوق مان به ماهی ۱۳هزار تومن هم نمی‌رسید. من حتی زمانی که ترانسفر شدم قرارداد یک فصل قبل را هم برگرداندم تا مشکل مالی استقلال حل شود. ایشان محبت دارند اما واقعیت این است که رفتار مناسبی از سوی استقلالی‌ها با پیشکسوت هایی مثل خودم نمی‌بینم.

 

به هرحال این مسائل به مدیران باشگاه هم ارتباط دارد.

 

حرف من با مدیران استقلال درباره خودم نیست. من از آن ها می‌خواهم با مردم رو راست باشند وشفاف به مردم بگویند در باشگاه چه خبر است. مردم انتظار دارند هر چه زودتر تکلیف تیم شان مشخص شود. استقلال نباید زمان را از دست بدهد. انتظاری ندارم که با من تماس بگیرند و از من نظر بخواهند. انتظارم این است که هرچه زودتر تکلیف سرمربی تیم مشخص شود و تصمیم درستی بگیرند و اگر هم نمی‌توانند تصمیم بگیرند به هواداران اعلام کنند.

 

در ابتدای صحبت های تان به دو مدل تصمیم گیری اشاره کردید اما درباره روش دوم توضیح ندادید ؟

 

مدل دوم انتخاب سرمربی ایرانی است که در این شرایط فقط امیرقلعه نویی می‌تواند به استقلال کمک کند.  به نظر من امیر بهترین گزینه ایرانی برای هدایت استقلال در فصل آینده است.

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی