با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

کمبودی در خصوص کالا‌های اساسی نداریم

رئیس اتاق اصناف گفت: هیچ کمبودی در خصوص کالا‌های اساسی نداریم و این رفتار مصرف کننده هاست که بعضا موجب کاهش موجودی در بازار می‌شود.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ سعید ممبینی افزود: خرید و فروش یک فرآیندی است که علاوه بر اینکه اقتصادی محسوب می‌شود، اجتماعی هم هست و در حقیقت همان قدر که یک فروشنده موجب ایجاد تکانه در وضعیت بازار می‌شود رفتار مصرف کننده‌ها هم می‌تواند همین اتفاق را رقم بزند.
وی ادامه داد: با توجه به تلاش‌های خوبی که صورت گرفته ما هیچ کمبودی در خصوص کالا‌های اساسی نداریم و فقط این رفتار‌ها است که ممکن است باعث برخی کاهش موجودی‌ها در بازار و به دنبال آن باعث تغییرات در قیمت‌ها شود.

 

رئیس اتاق اصناف افزود: من توصیه می‌کنم که مصرف کنندگان تحت تاثیر شایعات قرار نگیرند، زیرا همه تلاش ما و مسئولین دولتی و بخش خصوصی تامین نیاز‌های مردم به ویژه در خصوص کالا‌های اساسی است و ما امیدواریم که هیچ کمبودی نداشته باشیم.
ممبینی در خصوص تامین کالا‌های اساسی در ماه رمضان گفت: اصناف در ماه مبارک رمضان با برنامه فروش ویژه و دایر کردن نمایشگاه‌های ویژه در برخی مناطق کشور، کالا‌های مورد نیاز و اساسی را با قیمت‌های مصوب در اختیار مصرف کنندگان قرار دادند و ما امسال هیچ کمبودی در خصوص کالا‌های اساسی و کالا‌های مرتبط با ماه رمضان تا امروز نداشتیم.

 

وی ادامه داد: اصناف به عنوان آخرین حلقه در زنجیره تامین، نقش رصد بازار و پیش بینی از وضعیت کمبود کالا‌ها را به عهده دارند و همواره تلاش کردند که با اطلاع رسانی به دستگاه‌های تامین کننده مواد مختلف، مواد مورد نیاز را تهیه کنند.
ممبینی گفت: دستگاه نظارتی نیز وظیفه کنترل بازار را بر عهده دارند و با توجه به اعمال نظارت و بازرسی‌هایی که در سطح بازار انجام شده، تلاش شده که از هر گونه افزایش قیمت جلوگیری شود.

 

رئیس اتاق اصناف افزود: دستگاه‌های متولی و اتاق اصناف تلاش دارند که نظارت و بازرسی توسط خود اصناف که مورد اعتماد مردم و همچنین خود اصناف هستند، صورت بگیرد و تا امروز اصناف کارنامه قابل قبولی داشتند.

 

وی با اشاره به اینکه تا امروز موارد تخلفی هم بوده گفت: با مشارکت بازرسی اصناف، سازمان حمایت و تعزیرات حکومتی برخی تخلفات وجود داشته که در خصوص آن‌ها پرونده تشکیل شده و به موارد تخلف هم رسیدگی می‌شود.

انتهای پیام/

  فیلم / وقتی شب مثل روز روشن شد

نظر سنجی

از سایت ما راضی هستید؟

View Results

Loading ... Loading ...
آگهی
آگهی