با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

عامل کشتار حیات وحش در ریگان شناسایی و دستگیر شد

به گزارش اصلاحات نیوز؛ به دنبال دریافت گزارشاتی مبنی بر اقدامات مجرمانه گسترده توسط یک شکارچی متخلف در منطقه شکار ممنوع زیارت شاه، نیروهای یگان محیط زیست شهرستان ریگان کرمان به تحقیق در این رابطه مشغول شدند.

 

رییس اداره محیط زیست شهرستان ریگان در این باره گفت: نیروهای محیط زیست این اداره پس از دوماه تحقیق و بررسی موفق شدند تصاویری از این شکارچی متخلف بدست آورند.

 

حمزه ابراهیمی اظهار داشت: تصاویر مذکور بیانگر آن بود که متهم اقدام به شکار چهار کل و بز وحشی، دو قوچ و میش وحشی، یک گرگ خاکستری و یک شغال نموده است.

 

با توجه به مدارک به دست آمده با شکایت اداره محیط زیست ریگان پرونده ای در این رابطه در مراجع قضایی تشکیل و با دستور دادستان محترم شهرستان حکم جلب و حکم بازرسی از منزل متهم صادر شد.

 

نیروهای محیط زیست شهرستان های ریگان و فهرج به همراه مامورین نیروی انتظامی وارد منزل متهم شده و ضمن دستگیری وی یک قبضه اسلحه شکاری تک لول دارای جواز حمل که در تخلفات بکار رفته و تصاویر نیز مشخص بود از این مکان کشف و ضبط نمودند.

 

متهم پس از بازداشت در پاسگاه انتظامی و تحویل به مراجع قضایی در حضور دادستان و با مشاهده تصاویر بدست آمده به کلیه تخلفات مربوطه اعتراف نمود.

 

بر اساس آخرین نرخ بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر یک کل و بز یا قوچ و میش وحشی معادل یکصد میلیون ریال، گرگ معادل چهل میلیون ریال و شغال سه میلیون و پانصد هزار ریال تعیین شده است. بنابراین متهم می بایست مبلغ ۶۴۳/۵۰۰/۰۰۰ ریال نیز بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست به حساب دولت واریز نماید.

 

همچنین متهم در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۲ قانون شکار و صید به حبس از سه ماه تا سه سال و یا بر اساس مصوبه جدید هیات دولت به جزای نقدی از سی میلیون ریال تا پنجاه میلیون ریال محکوم خواهد شد.

 

بر اساس ماده ۱۴ قانون شکار و صید اسلحه و ادوات کشف شده از متخلف تا اتمام رسیدگی به پرونده و تعیین تکلیف از سوی دادگاه، توقیف و در اختیار اداره محیط زیست می باشد.

 

مقام قضایی می تواند با استناد به ماده مذکور و ماده ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی نسبت به ابطال مجوز حمل سلاح کشف شده اقدام و دستور مصادره اسلحه مربوطه به نفع دولت را صادر نماید.

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی