با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

پوتین: کیم مایل به خلع سلاح اتمی کره است، فقط تضمین می‌خواهد

رئیس‌جمهور روسیه تأکید کرد که کره شمالی برای تکمیل فرایند خلع سلاح اتمی شبه‌جزیره کره، نیازمند ارائه تضمین‌هایی در خصوص حفظ حاکمیت و امنیت خود است.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ «ولادیمیر پوتین»‌ رئیس‌جمهور روسیه امروز (پنجشنبه) در کنفرانس خبری پس از دیدار با «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی گفت، مهم‌ترین مسئله در خلع سلاح اتمی شبه‌جزیره کره این است که تضمین‌های لازم در خصوص حفظ حاکمیت کره شمالی در اختیار پیونگ‌یانگ قرار گیرد و این امر تنها از طریق پایبندی به قوانین بین‌المللی محقق خواهد شد.

 

رئیس‌جمهور روسیه ضمن ابراز خرسندی از نتایج دیدار خود با رهبر کره شمالی تأکید کرد، کیم مایل به کاهش خطرات هسته‌ای در شبه جزیره کره و خلع سلاح اتمی این شبه‌جزیره هست اما تضمین‌های خاصی می‌خواهد.

 

پوتین گفت: «ما همگی از نتایج این گفت‌وگوها رضایت کامل داریم- هم من و هم همکارانم. رئیس کیم جون اون فردی کاملا روشن است که همین مسئله باعث شد درباره همه موضوعاتی که در دستورکار بود، گفت‌وگوها و مباحثات آزادی داشته باشیم».

 

رئیس‌جمهور روسیه اشاره کرد که در این دیدار درباره روابط دوجانبه روسیه و کره شمالی، تحریم‌های سازمان ملل، روابط کره و آمریکا و خلع سلاح اتمی شبه‌جزیره کره به طور مفصل و با جزئیات گفت وگو شد و همه مسائل از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت.

 

وی در ادامه تصریح کرد که در رابطه با بحران شبه جزیره کره، پیش رفتن در مسیر گفت‌وگو ضروری است و هیچ راه دیگری برای تحقق این مسئله وجود ندارد.

 

رئیس‌جمهور روسیه تأکید کرد، زمانی که مسئله تضمین‌های بین‌المللی برای کره شمالی مطرح است، در نظر گرفتن چارچوبی چندجانبه برای مذاکرات مرتبط با خلع سلاح اتمی شبه‌جزیره کره ضروری خواهد بود.

 

وی در این خصوص گفت: «من نمی‌دانم که آیا این چارچوب باید همین حالا آغاز شود، اما با تمام وجود باور دارم که اگر شرایطی به وجود آید که نیاز باشد تا تضمین‌هایی به یکی از طرف‌ها داده شود، که در این مورد بحث تضمین‌های امنیتی برای کره شمالی مطرح است، بدون تضمین‌های بین‌المللی هیچ راه‌حلی وجود نخواهد داشت».

 

پوتین افزود، پایبندی به قوانین بین‌المللی تنها راهی است که برای حل این بحران وجود دارد و طبق قوانین بین‌المللی این مسئله می‌تواند از طریق احترام متقابل به حقوق یکدیگر به خوبی حل شود.

 

رئیس‌جمهور روسیه در بخش دیگری از سخنانش با خبرنگاران پس از دیدار با کیم تأکید کرد که نتایج نشست اخیر با رهبر کره شمالی را با آمریکا و چین در میان خواهد گذاشت و تأکید کرد: «کیم جون اون شخصا از ما خواسته که طرف آمریکایی را از مواضع وی مطلع کنیم».

 

پوتین قرار است در تاریخ ۲۶ و ۲۷ آوریل در دومین اجلاس همکاری‌های بین‌المللی «یک کمربند-یک جاده» که در چین برگزار می‌شود، شرکت کند.

 

رهبر کره شمالی و رئیس جمهور روسیه امروز (پنجشنبه) برای اولین بار با یکدیگر دیدار کردند. این دیدار در شهر «ولادیووستوک» واقع در مرزهای شرقی روسیه انجام شده است. کیم روز گذشته (چهارشنبه) با قطار زره‌پوش خود وارد خاک روسیه و شهر ولادیووستوک شده بود.

  زنان عربستان با پیامک از طلاق خبردار می شوند
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی