با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

آیت الله شبیری زنجانی در دیدار رئیس قوه قضاییه: در انتخاب قضات می‌توان از شرط اجتهاد عبور؛ و به سواد و علمیت نسبی اکتفا کرد

اصلاحات نیوز؛ استاد برجسته حوزه علمیه قم گفت: بی‌اخلاقی و بی‌تقوایی به اعتماد مردم لطمه می‌زند و وقتی اعتماد مردم لطمه ببیند بقای انقلاب به خطر می‌افتد.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر آیت‌الله شبیری زنجانی، آیت‌الله سید موسی شبیری‌زنجانی، در دیدار حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید ابراهیم رئیسی گفت: بی‌اخلاقی و بی‌تقوایی به اعتماد مردم لطمه می‌زند و وقتی اعتماد مردم لطمه ببیند بقای انقلاب به خطر می‌افتد.

 

وی افزود: در انتخاب و نصب قضات از باب ضرورت می‌توان از شرط اجتهاد عبور کرد و به سواد و علمیت نسبی اکتفا کرد، اما موضوع اخلاق و تقوا حتماً باید لحاظ شود. شما باید روی این موضوع حساس باشید.

 

استاد برجسته حوزه علمیه قم تصریح کرد: قضاوت در درجه اول اهمیت است. در دستگاه قضا باید کار در دست کسانی باشد که از باب وظیفه به آنجا آمده‌اند نه به خاطر دنیا.

 

این مرجع تقلید گفت: کسی که در مصدر قضا است، باید با مردم برخورد درستی داشته باشد. گاهی از قضات به خاطر برخوردهایشان شکایت می‌کنند. اگر این موضوع با دقت پیگیری نشود، اعتماد مردم آسیب می‌بیند و خون شهدا پایمال می‌شود.

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی