با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

واکنش علی مطهری با حضور نیروهای حشد الشعبی در ایران / وطن آنجاست که اسلام باشد

اصلاحات نیوز؛ نایب رئیس مجلس تاکید کرد: نباید به آمدن نیروهای حشدالشعبی هنگامی که با موافقت دولت صورت گرفته است، بدبین باشیم.

اصلاحات نیوز؛ درباره حضور نیروهای حشدالشعبی در استان خوزستان و انتقاد افکار عمومی نسبت به این حضور، گفت: این موضوع را نباید خیلی پیچیده جلوه داد آنان برای کمک به کشور ما آمده‌اند همان گونه که ما برای کمک به داخل عراق می‌رویم.

 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نباید به آمدن نیروهای حشدالشعبی هنگامی که با موافقت دولت است، بدبین باشیم.

 

او درباره اینکه گفته می‌شود حشدالشعبی نیروهای نظامی کشور عراق هستند نه نیروهای امدادی و بیشتر انتقادات هم از سوی افکار عمومی نسبت به همین موضوع است،‌ بیان کرد: حشدالشعبی نیروهای بسیج مردمی عراق هستند ارتش این کشور که نیامده است آن چیزی که در میان مهم است مساله اخوت و برادری اسلامی است که ما باید به یکدیگر کمک کنیم. این موضوع هم مساله مهمی نیست.

 

مطهری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه رئیس دادگاه‌های انقلاب طی سخنانی مطرح کرد «اگر ما انقلاب را یاری نکنیم حشدالشعبی عراق، فاطمیون افغانستان،‌ زینبیون پاکستان و حوثی‌ها ما را یاری خواهند» و همین اظهارنظر باعث جبهه گیری‌های اخیر شده است،‌ گفت: صحبت ایشان در این مورد خیلی ضروری نبوده است.

 

او ادامه داد: اصل موضوع هیچ اشکالی ندارد کشورهای اسلامی باید روابط بسیار آسانی با یکدیگر داشته باشند، مرزهای آبی و خاکی یک قرارداد مصنوعی است وطن آنجاست که اسلام باشد والا ایران و عراق که اسم‌گذاری است.

 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هرجا اسلام باشد وطن همان جا است و لذا باید هردو به هم کمک کنیم.

ادامه ی خواندن
۱ پاسخ

1 Comment

  1. فیروز محمدی

    ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۳:۴۰ ب.ظ

    من کاری با آمدن یا نیامدن عراقی ها برای کمک به سیل زدگان ندارم اما آقای مطهری وطن را بسیار احمقانه ، خطرناک و ضد ایرانی تعریف کرده اند . وطن یک ایرانی فقط ایرانه ، و ایران فقط مال ایرانیانه آن هم همه ایرانیان با هر دین و مذهبی ! یعنی کشورهای اسلامی مثلا عربستان و عراق و مصر را مطهری وطن خودش می دونه ؟ یا ایران را مال همه کسانی که اسلام را قبول دارند مثلا آمریکایی های مسلمان می دونه ؟ چه تفکر احمقانه و خائنانه ای ؟
    وطن مقدسه و هموطن مقدس تر ! نباید به این تحصیل کردگان کج سوادِ فاسد العلم اجازه بدهیم این مفاهیم مقدس را تحریف کرده و امنیت ملی ایران را برای همیشه تضعیف کنند .

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی