با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

افزایش حقوق مستمری‌ بگیران چقدر است و از کی اعمال می‌شود؟

سرپرست سازمان تامین اجتماعی از پرداخت افزایش حقوق مستمری‌بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی از اردیبهشت ماه خبر داد.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ سرپرست سازمان تامین اجتماعی با اشاره به افزایش حقوق بازنشستگان و زمان پرداخت افزایش حقوق در سال جاری گفت: ما در این بخش با دو گروه از بازنشستگان روبرو هستیم که در یک بخش حقوق حداقل‌بگیر هستند که بر اساس ماده ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی، حقوق آن‌ها را شورای عالی کار تعیین می‌کند و سازمان هیچ نقشی در آن ندارد و در بخش دیگر مستمری‌بگیران تامین اجتماعی هستند که از این سازمان حقوق دریافت می‌کنند.

 

زدا گفت: در سال‌های گذشته، افزایش حقوق بازنشستگان به ماه‌های تیر، مرداد و حتی شهریور کشیده می‌شد، ولی امسال با توجه به برگزاری جلسات سازمان تامین اجتماعی با کانون بازنشستگان کشوری و پیشنهادات ارائه شده و همچنین ۵ سناریو سازمان تامین اجتماعی در نهایت یک پیشنهاد و آن هم پیشنهاد کانون عالی بازنشستگان برای پرداخت حقوق در نظر گرفته شد.

 

وی افزود: در نهایت پیشنهاد کانون بازنشستگان مورد توجه و همچنین مصوبه هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی قرار گرفت و طی هفته آینده این مصوبه در هیئت وزیران مطرح و تلاش خواهد شد افزایش حقوق بازنشستگان از اردیبهشت ماه امسال کلید بخورد.

 

سرپرست سازمان تامین اجتماعی در ارتباط با میزان افزایش حقوق بازنشستگان خاطر نشان کرد: حقوق حداقلی‌بگیران ۳۶.۵ درصد افزایش پیدا خواهد کرد که با توجه به حقوقی که در سال گذشته یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بود امسال دریافتی آن‌ها به یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خواهد رسید.

 

زدا همچنین در ارتباط با مابه‌التفاوت حقوق و مستمری فروردین ماه نیز گفت:، چون پرداخت افزایش حقوق مستمری بار مالی زیادی برای سازمان دارد تلاش می‌کنیم که این مابه‌التفاوت در اردیبهشت ماه پرداخت شود و در غیر این صورت در ماه‌های بعدی این پرداخت انجام خواهد گرفت.

 

وی افزود: بر اساس تصویب مصوبه هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی هر ماه ۱۴۰۰ میلیارد تومان با توجه به افزایش مستمری و حقوق بازنشستگان به هزینه‌های سازمان اضافه خواهد شد و در سال این رقم به ۱۷ هزار میلیارد تومان می‌رسد.

 

سرپرست سازمان تامین اجتماعی درباره مقرری‌بگیران بیمه بیکاری نیز گفت: در حال حاضر حدود ۲۷۰ هزار نفر مقرری بیمه بیکاری از سازمان تامین اجتماعی دریافت می‌کنند که ماهیانه هزینه این بخش ۳۵۰ میلیارد تومان است که علیرغم اینکه این رقم، رقم قابل توجهی برای سازمان محسوب می‌شود، اما سازمان با افتخار آن را پرداخت می‌کند.

 

سرپرست سازمان تامین اجتماعی در ارتباط با شرایط این سازمان گفت: در حال حاضر ۲۰ صندوق بازنشستگی در کشور فعال هستند و هر کدام شرایط خاصی را دارند، اما خوشبختانه سازمان تامین اجتماعی وضعیت خوبی را نسبت به سایر صندوق‌ها با توجه به سوابق کاری خود دارد و با بنیه مالی که در این مجموعه وجود دارد خدمات مناسبی ارائه می‌شود.

 

وی گفت: ضریب پشتیبانی سازمان تامین اجتماعی حدود ۵.۵ است که البته این شرایط خوب نیست، اما در عین حال بحرانی هم نیست و امیدواریم با توجه به اصلاح ساختاری سازمان تامین اجتماعی که مورد توجه نمایندگان مجلس است این ضریب پشتیبانی افزایش یابد.

 

سرپرست سازمان تامین اجتماعی در ارتباط با همسان‌سازی حقوق بازنشستگان گفت: برای این موضوع مدل‌های مختلفی ارائه شد و برای نخستین بار با کانون بازنشستگان کشوری جلساتی برگزار شد و برای اجرای این طرح در سال اول ۱۲ هزار میلیارد تومان نیاز است و در صورت تامین این مبلغ، سازمان تامین اجتماعی ظرف ۴۸ ساعت احکام و پرداخت‌ها را انجام خواهد داد.

 

زدا در ارتباط با زمان پرداخت مستمری گفت: سود پرداخت‌ها از بیستم هر ماه خواهد بود ضمن اینکه وصولی بیمه تامین اجتماعی نیز از شرکت‌ها و سازمان‌ها در روز‌های ۲۹ و ۳۰ هر ماه انجام می‌شود.

  احتمال پیوستن ایران به کنوانسیون CFT در جلسه آینده مجمع تشخیص
ادامه ی خواندن
آگهی
1 پاسخ

1 Comment

  1. کیا بهادری

    05 اردیبهشت 1398 در 13:13

    شما فقط از افزایش ۳۶٫۵ در صد به حداقل خبر دادی .و از بقیه که بلای حداقل در یافت میکردند ازچند در صدو مقدار افزایش توضیع ندادی یعنی کسی که ۲ میلیون میگرفت چند در صد ..اشتباه توضیع ندهید. مثل این که ۱۳ در صد با ۲۶۰ هزار تومان

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

از سایت ما راضی هستید؟

View Results

Loading ... Loading ...
آگهی
آگهی