با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

نقش عرب در عبور پرسپولیس از گرداب حاشیه

داخل مستطیل سبز اوضاع خوب است، اما بیرون از آن مسایلی وجود دارد که پرسپولیس شاداب مدل ۹۸ را تهدید می‌کند.

ارائه‌شده

در

به گزارش اصلاحات نیوز؛ انگار عید پرسپولیس تمام نمی‌شود؛ روزهای خوش آغاز سال که با پیروزی در دربی تهران شروع شد و پس از آن با برتری مقابل دو تیم تهرانی دیگر یعنی پیکان و سایپا تداوم پیدا کرد. در این بین سرخ‌ها یک برد مهم آسیایی نیز برابر الاهلی عربستان داشتند که شانس آنها را برای صعود ار مرحله گروهی زنده کرد.

با توجه به اتفاقات هفته بیست‌وپنجم، پیروزی سخت اخیر برابر سایپا وضعیت پرسپولیس را برای کسب سومین قهرمانی پیاپی بهتر از قبل کرد. حالا سرخپوشان با نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده‌شان یعنی تراکتورسازی ۵ امتیاز اختلاف ایجاد کرده‌اند، هرچند با توجه به مسابقات دشوار باقی‌مانده و از جمله رودررویی مستقیم سرخپوشان تهرانی و تبریزی، هنوز هیچ چیز تمام نشده است.

طبق برنامه پرسپولیس در پنج دیدار حساس پایان فصل به ترتیب باید به مصاف ذوب‌آهن، سپاهان، تراکتورسازی، ماشین‌سازی تبریز و پارس جنوبی جم برود که از این بین تنها دو بازی با سپاهان و ماشین در ورزشگاه آزادی خواهد بود. پس روزهای بسیار دشواری انتظار شاگردان برانکو را می‌کشد، اما آنها فعلا با استفاده از هدیه ارزشمند سپیدرود و پیروزی ۳ بر ۲ خودشان برابر سایپا از نظر امتیازی حاشیه امنیت نسبتا خوبی ایجاد کرده‌اند. نکته مهم‌تر اینکه برانکو در دو، سه بازی اخیر توانسته با استفاده چرخشی از بازیکنانش قوای آنها را برای حضور در همه مسابقات تقسیم کند. به عنوان مثال در بازی با سایپا نوبت به مهدی شیری، مهدی ترابی و حتی احمد نوراللهی نیمه‌مصدوم رسید که استراحت کنند. پرسپولیس چهارشنبه با ذوب‌آهن بازی دارد و اگر میدان را با سه امتیاز کامل ترک کند، گام بسیار بلندی برای قهرمانی بر خواهد داشت.

چنانکه می‌بینید داخل مستطیل سبز اوضاع خوب است، اما بیرون از آن مسایلی وجود دارد که پرسپولیس شاداب مدل ۹۸ را تهدید می‌کند. برانکو ایوانکوویچ که ماه‌هاست از باشگاه دریافتی نداشته و ناچار شده موضوع را رسانه‌ای کند، پیش از دیدار با سایپا جدایی‌اش از پرسپولیس را ناممکن ندانست تا موجی از نگرانی بین هواداران به وجود بیاید. در این شرایط انتظار می‌رفت مدیران باشگاه به طور قاطع از سرمربی موفق‌شان دفاع کنند، اما در کمال شگفتی جعفر کاشانی به عنوان رییس هیات‌مدیره در مصاحبه‌ای گفت جدایی برانکو مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

این اظهارات با واکنش منفی هواداران مواجه شد و حتی بازیکنان تیم هم بعد از بازی با سایپا در تونل ورزشگاه آزادی به آن اعتراض کردند. برانکو دیروز در حاشیه تمرین ریکاوری سرخپوشان با سوالی در مورد اظهارات کاشانی مواجه شد، اما واکنش سردی نشان داد و گفت: «برایم مهم نیست او مرا دوست دارد یا نه.»

همین فضا باعث شد ایرج عرب، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس که برای تماشای بازی با سایپا به ورزشگاه نیامده بود، دیروز در تمرین حاضر شود و چند دقیقه‌ای با بازیکنان حرف بزند. عرب از همان مثال قدیمی استفاده کرده و گفته: «همه ما در یک قایق نشسته‌ایم و برای موفقیت باید پارو بزنیم»، اما طبعا وظیفه اوست که راهبر این قایق را توجیه کند؛ اینکه هیات‌مدیره اگر نمی‌تواند مشکلاتی مثل مطالبات معوقه برانکو را حل کند، حداقل بحران کاذب و نا لازم به وجود نیاورد؛ آن هم در روزهایی که تیم روی دور موفقیت گام بر می‌دارد.

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی