با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

وعده معاون روحانی برای ۲ سال آینده

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ۱۴۰ هزار شغل در حوزه های صنایع دستی و گردشگری در ۲ سال آینده در کشور ایجاد می شود.

به گزارش اصلاحات نیوز ،  «مسعود سلطانی فر» پنجشنبه شب در مراسم ‘جشن مشهد، شهر جهانی صنایع دستی گوهرسنگها’ افزود: بر اساس برنامه ریزی در این چارچوب ۷۰ هزار شغل از محل سرمایه گذاری در بخش صنایع دستی و ۷۰ هزار شغل از طریق سرمایه گذاری در بخش گردشگری ایجاد می شود.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به پیشینه دیرینه جهانی بودن فرهنگ، تمدن، هنر و تجارت ایران اشاره و بیان کرد: صنایع دستی بجا مانده از هزاران سال گذشته در جای جای ایران که به مرور کشف می شود گویای این واقعیت است.
وی گفت: وضعیت سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی در طول تاریخ این سرزمین همواره درخشش خیره کننده داشته و همچنین بازار این سنگها پیشینه بلندی در تاریخ تجارت، تمدن و فرهنگ ایران زمین دارد.
سلطانی فر به انتخاب مشهد به عنوان شهر جهانی صنایع دستی گوهرسنگها اشاره و بیان کرد: مایه افتخار است که توانستیم آوازه مشهد را به برکت بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الائمه(ع) که در جهان شهرت دیرینه دارد از جهات و ظرفیتهای دیگر مطرح کنیم.
وی افزود: انتخاب مشهد به عنوان ‘شهر جهانی گوهرسنگها’ از سوی داوران بین المللی نشان می دهد که ایران اسلامی با وجود رقبای نیرومند در این عرصه عرض اندام کرده و مدیریت جهانی هنر را در عرصه ایده پردازی، طراحی و بازرگانی نمایان ساخته است.
معاون رئیس جمهوری ادامه داد: خراسان رضوی و شهر مشهد در زمینه تولید و فراوری محصولات و تراش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی از ظرفیت و توانمندی بسزایی برخوردار است.
وی گفت: این موضوع شاخص مهمی در بدست آوردن بازارهای داخلی و خارجی در این حوزه به شمار می رود و نقش عمده ای در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد که از مهمترین دغدغه های مقام رهبری است.
سلطانی فر افزود: این درحالی است که در گذشته حجم عظیمی از این سنگها به صورت کلی و خام با قیمت پایین از کشور خارج شده و پس از فراوری با چند صد برابر ارزش افزوده به داخل باز می گشت.
وی ادامه داد: امروزه تولید و تراش سنگ در مشهد از معدن تا فراوری و رسیدن به دست مشتری به اندازه ای مدنظر قرار گرفته که این شهر به عنوان شهر جهانی صنایع دستی گوهرسنگها انتخاب شده است.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: پیشرفتهای حاصله در بخش صنایع دستی ایران علاوه بر راه اندازی هزاران کارگاه انفرادی و جمعی ظرف سه سال گذشته و افزایش قابل توجه صادرات باعث مطرح شدن جدی توانمندی های تولیدکنندگان چیره دست و زبده در سطح جهان شده است.
وی به عنوان ‘شهر جهانی در زمینه صنایع دستی’ برای چهار شهر ایران اشاره و بیان کرد: هم اینک اصفهان شهر صنایع دستی، تبریز شهر صنایع دستی فرش، لالجین همدان شهر جهانی سفال و مشهد شهر سنگهای قیمتی جهان هستند.
معاون رئیس جمهوری گفت: ایران می تواند به یکی از مهمترین کانونهای گردشگران مسلمان و گردشگری حلال در دنیا تبدیل شود.
منبع: ایرنا
  توریست‌های ایرانی بازارِ سوچی را گرم کردند !!
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی