با ما ارتباط برقرار کن

ارائه‌شده

در

خشکسالی در ایران پس از 20 سال پایان یافت / اکنون باید آماده ی شرایط اینچنینی و ترسالی شویم

اصلاحات نیوز؛ در پاییز بارانهای بسیار زیادی نصیب ایران می شود که پاییز ایران به احتمال زیاد النینیو رقم خواهد خورد و اما زمستان ‌بسیار سرد و پربارشی در راه ایران است که در دهه شصت نظیر آن اتفاق افتاده است. این روند پر بارشی ۲۰ تا ۴۰سال ادامه می یابد چون این فاز در هر ۲۰ تا ۴۰ سال، یک مرتبه تحقق پیدا می‌کند.

اصلاحات نیوز؛ امیر سرایانی در یادداشتی نوشت:

الان وقت پرداختن به طنز و شعر و تحلیل سیاسی و هنربازی و عرفان نظری و ورزش‌ و مسابقه‌های تفریحی و گلایه‌ و آموزش آشپزی و شنیدن سخنرانی و موسیقی و سرسری‌گرفتن خطر ســیل و صاعقه و توفان نیست.

بنا به گفته‌ی پروفسور اردکانی "از بنیانگذاران هواشناسی ایران"؛ خشکسالی ایران بعد از ۲۰سال به اتمام رسید. این خشک‌سالی که در سال ۱۳۷۷ به خاطر فاز مثبت اقیانوس اطلس شمالی آغاز گردید، باعث شد که بادهای باران آور که از این اقیانوس وارد ایران می‌شد و دارای رطوبت و سرما بود متوقف شود.
اما به لطف پروردگار ۶ ماهی هست که اقیانوس اطلس به شدت روند منفی را طی می‌کند. نتیجه این روند آن است که در سال ٩٨ از اواسط فروردین، هوای خنک نصیب ایران شده و تا اواسط خرداد هم ادامه خواهد داشت. به خاطر همین سرد شدن اقیانوس اطلس در غرب در این مدت بارانهای زیادی نصیب غرب ایران شده و در ادامه این روند، امسال تابستان را هم با چند درجه خنک تر طی می‌کنیم و در نیمه دوم تابستان هوا کامل خنک می‌شود.
در پاییز بارانهای بسیار زیادی نصیب ایران می شود که پاییز ایران به احتمال زیاد النینیو رقم خواهد خورد و اما زمستان ‌بسیار سرد و پربارشی در راه ایران است که در دهه شصت نظیر آن اتفاق افتاده است. این روند پر بارشی ۲۰ تا ۴۰سال ادامه می یابد چون این فاز در هر ۲۰ تا ۴۰ سال، یک مرتبه تحقق پیدا می‌کند.
خواهش می‌کنم بیاییم آستین بالا بزنیم و به تولید محتوای آموزشی متناسب با این جریان‌های طبیعی  اقدام کنیم.

خطرسیل‌جدی است.  
ایران وارد دوره‌ی ترسالی  شده است. از سویی دیگر وسعت فراگیر وقوع سیل در بیشتر استان‌ها، کار امدادرسانی را هم مشکل می‌کند.
جامعه اکنون به دانش و بینش مفید شما نیاز مبرم دارد

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی