با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

محسن هاشمی: ناکارآمدی باعث از بین رفتن مشروعیت ما می‌شود

رئیس شورای شهر تهران گفت:حزب همواره معتقد است اگر کارآمدی وجود نداشته باشد می‌تواند نظام را از مشروعیت دور کند. می‌توان گفت کارگزاران طی این مسیر گاهی برای همراهی با سایر احزاب از این مسیر خارج شده است که البته مشکلی نیست اما نباید این شعارمان را فراموش کنیم که در غیر اینصورت دچار مشکل می‌شویم.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ محسن هاشمی رییس شورای مرکزی حزب کارگزاران در سومین کنگره ملی این حزب به عنوان نخستین سخنران گرارش عملکرد حزب را ارائه داد.

وی گفت: حزب کارگزارن براساس مرامنامه فعالیت خود را انجام می‌دهد و شعارش تلاش در جهت تحکیم آرمان‌های انقلاب و پیگیری آزادی‌های قانون اساسی و پیگیری آرمان‌های جمهوری اسلامی و پیگیری عدالت در کشور است. در طول یک سال و نیم گذشته جلسات شورای مرکزی پی در پی تشکیل شده و کمیته سیاسی بیشترین فعالیت را داشته است و تمام مسائل کشور را زیر نظر گرفته و با گزارش به شورای مرکزی نسبت به نگارش بیانیه اقدام کرده است. کمیته آموزش و کمیته انضباطی فعالیت‌های خود را انجام داده‌اند. کمیته جذب اعضا و کمیته پشتیبانی نیز به رغم اینکه می‌گویند موفق نبوده از نظر من موفق بوده است. کمیته فرهنگی از نظر فعالیت‌های مربوط به حزب بیشترین جلسات را داشته و کمیته اقتصادی و ارزیابی و نظارت به همین شکل است. کانون‌های حزب هم مرتب جلسه داشتند اما نتوانستند آن چنان مطرح باشند. مصوباتی داشتیم که محقق نشده است.

هاشمی با اشاره به شعار کنگره گفت: فردا سالگرد شهادت شهید مدرس است و تلاش ما برای حضور در حاکمیت از طرق مختلف می‌شود که یکی از آن‌ها مجلس است.

رئیس شورا ی شهر تاکید کرد: کارآمدی یک نظام را باید از سه قوه بخواهیم.

وی با اشاره به اوضاع کشور گفت: با نگاهی به مشکلاتی که امروز دچار آن شده‌ایم پی می‌بریم که ریشه آنها از ناکارآمدی است. اگر نتوانیم کارآمدی را تبیین کنیم می‌تواند باعث از بین رفتن مشروعیت ما شود.

هاشمی با اشاره به خاطراتی از رئیس فقید مجمع گفت: کسانی که در تاریخ معاصر ایران کار کردند، می‌دانند  آیت الله هاشمی رفسنجانی کتابی را منتشر کردند به نام فلسطین که در آن می‌گوید آگاهی ملت‌ها مبارزه با استعمار است.  

این عضو حزب کارگزاران سازندگی ادامه داد: آیت الله در سن جوانی مبارزات ضداستعماری را شروع می‌کند و به میدان می‌آید که عنوان کند دین افیون جامعه نیست. آیت هاشمی رفسنجانی سه سال بعد کتاب امیر کبیر را در بحث مبازره با استعمار و استبداد مطرح می‌کنند و تاکید دارند که این امر با دستان فرهیختگان کشور  امکان‌پذیر است.

رئیس شورای شهر تهران گفت: برای خروج  از این وضعیت راهی جز توسعه کشور نداریم. در دوران مبارزه  قبل از انقلاب مشاهده می‌کنیم که ایشان  یک چرخشی از اصولگرایی به سمت عمل‌گرایی دارند و معتقدند به غیر از این نمی‌توانیم مشکلات را حل کنیم. آیت‌الله تفسیری را مطرح می‌کنند که عمدتا عمل‌گرایی است، در کنار دعا باید اراده و عمل هم وجود داشته باشد که اگر نباشد نمی‌توانیم وضع موجود را درست کنیم.

هاشمی خاطرنشان کرد: مشارکت مردم مشروعیت برای حاکمیت ایجاد می‌کند که اگر نباشد ما را چالش ناکارآمدی  رو‌به‌رو می‌کند. این نکته‌ای است که باید به آن دقت داشته باشیم که با عمل‌گرایی و واقع‌گرایی کارآمدی نظام را در کنار مشروعیت خواهیم داشت.

وی ادامه داد: حزب همواره معتقد است اگر کارآمدی وجود نداشته باشد می‌تواند نظام را از مشروعیت دور کند. می‌توان گفت کارگزاران طی این مسیر گاهی برای همراهی با سایر احزاب از این مسیر خارج شده است که البته مشکلی نیست اما نباید این شعارمان را فراموش کنیم که در غیر اینصورت دچار مشکل می‌شویم.

هاشمی در ادامه با ذکر بخشی از خاطرات آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: در خاطرات سال ٨٠ آقای هاشمی نوشته است افطار اعضای شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی مهمانم بودند که اظهار نگرانی کردند از امور و عدم کارآیی مجلس که این تنازع باعث دوری اعضای دوم خرداد و روی کارآمدن جناح راست می‌شود. ازمن خواستند برای تعدیل اختلافات ورود کنم؛ گفتم راه درست ادامه همان راه سازندگی و توسعه اقتصادی و پذیرش فراجناحی است. همچنین از کارگزاران انتقاد کردم که از سازندگی دفاع نکردید که ممکن است به عنوان طالب پست و مقام شناخته شوید.

وی گفت: می‌بینید ایشان در آن سال دغدغه شان کارآمدی نظام بوده است.

رئیس شورای شهر تهران در پایان اعلام کرد: تا ساعتی دیگر وزیر محترم کشور حکم شهردار تهران را  خواهند داد و من هم به عنوان رئیس شورای شهر باید در این مراسم حضور داشته باشم و آن را دریافت کنم./ایلنا

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی