با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

۷۱ درصد دمکرات ها خواستار استیضاح ترامپ شدند

اصلاحات نیوز، شبکه تلویزیونی سی ان ان اعلام کرد : بنابر نظرسنجی های به عمل آمده در امریکا ۷۱ درصد از طرفداران دمکرات ها بر ضرورت استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تاکید کردند.

به گزارش اصلاحات نیوز، سی ان ان افزود: در این نظرسنجی ۷۱ درصد در پاسخ به این پرسش که آیا کنگره آمریکا باید شخص دونالد ترامپ را مورد استیضاح قرار دهند، پاسخ مثبت داده و تنها ۲۱ درصد به آن پاسخ منفی دادند.
این رسانه تصویری آمریکایی خاطر نشان کرد : در حالی که دمکرات ها هم اکنون از ۴۳۵ کرسی مجلس نمایندگان ۲۲۲ کرسی را به خود اختصاص داده اند و جمهوریخواهان تنها ۱۹۹ کرسی؛ بنابر نظرسنجی های به عمل آمده بر موضوع استیضاح از رئیس جمهوری آمریکا تاکید دارند، این در حالی است که جمهوریخواهان در این انتخابات تاکنون توانسته اند با ۵۱ کرسی در برابر ۴۵ کرسی دمکرات ها، همچنان سنا را در کنترل خود داشته باشند.

*** حضور ۱۱۳ میلیون نفر در انتخابات امریکا
این شبکه در همین حال گزارش داد که ۱۱۳میلیون رای دهنده آمریکایی برای شرکت در انتخابات میان دوره ای (کنگره) آمریکا به پای صندوق های رای آمدند.
بر پایه این گزارش از این میان بیشترین آمار متوجه رای دهندگان دمکرات است که بیش از ۵۱ درصد از این آرا را در بر می گیرند.
سی ان ان افزود: در انتخابات فرمانداری ها نیز می توان گفت که به طور مساوی هر دو حزب توانسته اند آرای فرمانداری ایالت های آمریکا که از روز گذشته به همراه انتخابات کنگره برگزار شد، بین خود تقسیم کنند.

***نتایج انتخابات فرمانداری ایالت های آمریکا
در همین حال تارنمای خبری ‘ریل کلیر پلتیکس’ (realclearpolitics) نیز گزارش داد از مجموع ۳۵ ایالت آمریکا که در آنها انتخابات فرمانداری برگزار شد تاکنون ۱۵ ایالت را نامزدهای دمکرات و ۱۷ ایالت را نامزدهای جمهوریخواه به خود اختصاص دادند.
در این میان همچنان نتایج انتخاب فرماندار در ایالت های ‘جرجیا’، آلاسکا و ‘کنکتیک’ مشخص نشده است.
در ایالت های کالیفرنیا، کلورادو، هاوایی، ایلینویز، کانزاس، مین، میشیگان ، مینه سوتا، نیومکزیکو، نوادا، نیویورک، اورگان، پنیسلوانیا ، راد آیلند و ویسکانسین فرمانداران حزب دمکرات پیروز شده اند.
در همین حال ایالت های آلاباما، آرکانزاس، آریزونا، فلوریدا، آیوا، آیداهو، ماساچوست، مریلند، نبرسکا، نیوهمپشایر، اوهایو، اوکلهما، کارولینای جنوبی ، داکوتای جنوبی، تنسی، تگزاس، ورمونت و وایومینگ را فرمانداران حزب جمهوریخواه از آن خود کرده اند.
به گزارش ایرنا، انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا دیروز (سه شنبه) در ۵۰ ایالت این کشور برگزار شد و به نظر تحلیلگران سیاسی، این انتخابات با وجود تلاش های ترامپ، به همه پرسی سیاست های کاخ سفید در حوزه های داخلی و خارجی تبدیل شده است.

انتهای پیام./

  ترکیب استقلال مشخص شد
آگهی
آگهی