کاشیما در لیگ ژاپن

تیم کاشیما در این فصل لیگ ژاپن بعد از گذشت ۳۰ هفته از رقابت‌ها با ۴۶ امتیاز در دره پنجم جی‌لیگ قرار دارد و سه بازی اخیر خود را با برد پشت سر گذاشته است. هر چند با توجه به فاصله ۱۴ امتیازی این تیم با صدر جدول، بعید به نظر می‌رسد کاشیما در فصل جاری شانسی برای کسب عنوان قهرمانی داشته باشد. کاشیما فصل گذشته با کسب ۷۲ امتیاز و تنها به خاطر تفاضل گل کمتر، عنوان قهرمانی را به کاوازاکی واگذار کرده بود. آن‌ها ۸ قهرمانی در لیگ ژاپن را در کارنامه خود می‌بینند. 

مسیر کاشیما تا فینال 

تیم آنتلرز در گروه H لیگ قهرمانان آسیا رقابت‌ها با تیم‌های سوون سامسونگ، سیدنی و شانگ‌های شینهوا هم‌گروه بود و توانست با کسب ۶ امتیاز و قرار گرفتن در رده دوم این گروه به مرحله حذفی صعود کند. کاشیما در مرحله بعد مقابل شانگ‌های SIPG قرار گرفت و توانست حریف را با نتیجه ۴-۳ در مجموع شکست داده و در مرحله بعدی مقابل تیانجین چین قرار بگیرد. آن‌ها در این مرحله نیز با ۵ گل نماینده چین را قاطعانه شکست دادند تا در نیمه‌نهایی مجدداً مقابل سوون سامسونگ قرار بگیرند و این بار در مجموع دو بازی رفت و برگشت آن‌ها را ۶-۵ شکست دهند و در فینال مقابل نماینده کشورمان قرار بگیرند. 

تیمی با لژیونر‌های برزیلی

در ترکیب فعلی تیم کاشیما آنتلرز به جز ۵ بازیکن، سایر بازیکنان اهل کشور ژاپن هستند. آنتلرز ۳ هافبک برزیلی به نام‌های لیاندرو، سرجینیو و لئو سیلوا دارد که سیلوای ۳۲ ساله که سابقه بازی در تیم‌های کروزیرو و بوتافوگوی برزیل را دارد، در ۱۹ بازی فصل اخیر برای کاشیما به میدان رفته و دو گل هم زده است. سرجینیو هم دیگر هافبکی است که در برزیل برای تیم سانتوس بازی کرده و در فصل جاری نیز ۸ بار پیراهن کاشیما را در لیگ این کشور بر تن کرده و در چهار بازی خود در لیگ قهرمانان سال جاری ۴ گل زده است. دیگر برزیلی این تیم لیاندرو است که سابقه بازی در گرمیو، پالمیراس و سانتوس را در برزیل دارد. علاوه بر این برزیلی‌ها، دو بازیکن اهل کره‌جنوبی نیز در ترکیب کاشیما دیده می‌شوند که کون سان تائه و جونگ سیونگ هیون نام دارند. سان تائه دروازه‌بان اصلی کاشیماست و انتظار می‌رود در بازی فینال نیز مقابل پرسپولیس از دروازه تیم ژاپنی محافظت کند. این دروازه‌بان سابقه حضور در تیم ملی کره را نیز دارد و در سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۱۶ قهرمانی در لیگ قهرمانان را با تیم جونبوک موتورز تجربه کرده است. او اگر در فینال امسال هم قهرمان شود، تبدیل به اولین بازیکنی خواهد شد که تجربه سه قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا را دارد. هیون نیز در پست دفاع برای این تیم بازی می‌کند. 

سامورایی گلزن

خطرناک‌ترین بازیکن این کاشیما، یوما سوزوکی، مهاجم جوان و ۲۲ ساله است که در فصل جاری ۱۱ گل برای تیمش به ثمر رسانده و ۸ پاس گل نیز برای هم‌تیمی‌های خود ارسال کرده تا یکی از مؤثرترین بازیکنان تیمش باشد و به نظر می‌رسد روز سختی را برای پرسپولیسی‌ها رقم بزند. او در لیگ قهرمانان فصل جاری نیز ۲ گل زده است. 

مربی

مربی کاشیما نیز اهل ژاپن است و «گو اویوا» نام دارد. این مربی در سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۰ و در دوران بازیگری خود در تیم کاشیما توپ می‌زد و هدایت باشگاه سابق خود اولین تجربه این مربی ۴۶ ساله در کسوت مربی به حساب می‌آید. اویوا از سال ۲۰۱۷ هدایت کاشیما را بر‌عهده دارد. شاید تجربه کم این مربی در مقابل مربی باتجربه‌ای نظیر برانکو یکی از نقاط قوت پرسپولیس در فینال باشد. 

خطرناک‌ترین بازیکنان

سایت AFC نیز در آستانه فینال رقابت‌ها از کون سون تائه دروازه‌بان کره‌ای این تیم، یوما سوزوکی و سرجینیو به عنوان خطرناک‌ترین بازیکنان کاشیما آنتلرز نام برده است.

انتهای پیام/*